Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Niesamowita seria Piotra Schaba 9a, 8c/+, 8c, oraz 3 miejsce w rankingu 8a.nu!

Co za seria Piotrka Schaba(Wild Country, Five Ten, MotionLab, KS Korona)!. Nie zdążyliśmy nadrobić zaległości i napisać o jego 8b OS w Margalefie (Rocana Dura), a tu taka wiadomość. W ciągu jednego dnia Piotrek poprowadził 3 drogi, a miał to być zwykły treningowy dzień:

Miał być trening wytrzymałości i obycie się z grotą, a skończyło się na jednym z najlepszych dni wspinaczkowych w życiu

schab

Dzień zaczął od pokonania w drugiej próbie Ingravids Serps extension 8c/+, potem flashem wciągnął Fabelita za 8c, a na koniec dnia dołożył Ciudad de dios za 9a/+. Piotrek tak opisuje swój dzień:

Ponieważ nie czułem tego dnia nie czułem się na tyle dobrze, żeby mocno walczyć, a do tego warunki były raczej słabe postanowiłem, że ten dzień przeznaczę na trening wytrzymałości. 
Zacząłem od  Ingravids Serps extension 8c/+, które pokonałem już w drugiej próbie, następnie przeniosłem się na Fabelite i udało mi się pokonać drogę w pierwszej próbie, górną część pokonując flashem (wcześniej robiłem Fabele) i na koniec chciałem popracować nad patentami na projekcie, ale wtedy stało się coś magicznego!
Utknąłem w curxie, czułem się niesamowicie zmęczony, ale wszystko ułożyło się idealnie i dałem radę wpiąć się do łańcucha Ciudad de dios 9a/+. 8c, 8c/+, 9a/+ jednego dnia, to brzmi jak sen, ale proszę nie budźcie mnie.

Nawiązując do starego powiedzenia: Nie wspinamy się dla siebie, tylko dla punktów na 8a.nu,  spieszymy poinformować, że Piotrek w tej chwili znajduje się na podium rankingu mężczyzn, sami zobaczcie:

schab_8anu

Wysokie miejsce Piotrka nie może być zaskoczeniem, jeśli rzucimy okiem na jego ubiegłoroczne dokonania:

źródło: FB Piotrka