Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Nowe 9b Adama Ondry

Adam Ondra, najwyraźniej pozazdrościł Stefano Ghisolfiemu nowej 9b i do listy swoich nowych dróg dołożył C.R.S. właśnie za 9b.

ondraMollans
Mollans fot. Said Belhaj

Ondra ewidentnie jest w formie co sam wyraził w komentarzu do przejścia:

Co za chwila! Bardzo satysfakcjonujące przejście, miło czuć progres w skale. Droga została obita przez Seba Bauina i jest prawdziwym sprawdzianem wytrzymałości siłowej […] Ostatnia próba, ostatni dzień, w sumie 3 dni i 1 próba 2 lata temu.

Nigdy nie zrobiłem „prawdziwej” 9b tak szybko, nie byłem nawet blisko. Ściana (blisko St Leger) to przyszłość, moim zdaniem numer 2 na świecie, za Flatanger, jeśli chodzi o potencjał na 9b i więcej … i nie jest to już secret spot.

Kilka dni wcześniej Adam, który przygotowuje się do ostatniej edycji tegorocznego PŚ w prowadzeniu na Franken rozprawił się z Modified za 9a+.

Ondra już w najbliższy weekend w Kranj będzie walczył o zwycięstwo w PŚ 2015, w tej chwili w klasyfikacji generalnej jest drugi, za reprezentantem Francji Gautierem Supper. Ostatnie przejścia Adama pokazują, że jest dobrze przygotowany do ostatnich w tym sezonie zawodó.