Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Nowe drogi wielowyciągowe w Bukit Takun, Malezja

Bukit Takun
Azja staje się coraz częściej wybieranym celem wyjazdów wspinaczkowych. Dzięki uprzejmości Łukasza Bartoszewicza przedstawiamy informację o kilku ciekawych wielowyciągówkach w rejonie Kuala Lumpur. Łukasz jest współautorem opisywanych niżej linii.
Łukasz działał razem z Alexem Orr i Patrickiem Audrey, kustoszem regionu.  I tak opisuje drogi, które przygotowali:
Nowe drogi wytyczyliśmy w Bukit Takun, największym regionie wspinaczkowym położonym w okolicy Kuala Lumpur. W drugim tygodniu skończyliśmy obijać Make Takun Great again, która oferuje 6 wyciągów (z czego pięć nowych, około 130 m). Drogę przeszedłem razem Alexem, a trudności poszczególnych wyciągów to: 6b, 6a+, 5c+, 6a+/b, 5b+, 5c. Jest to jedna z ciekawszych wielowyciągówek w regionie, oferująca zróżnicowane wspinanie w umiarkowanym poziomie trudności.
BukitTakun04
Ponadto w prawym sektorze (tzw. Big Hole) obiliśmy kolejną linię i w ten sposób powstała rozgrzewkowa Polish Princess za 6a. Natomiast już po moim wyjeździe Alex z Patrickiem dokończyli pracę nad kolejną wielowyciągówką 2000 Steps (6a, 6a, 5b, 5c+), którą rozpocząłem obijać w ostatnim tygodniu mojego pobytu w Malezji.


źródło:
Łukasz Bartoszewicz (The North Face, PHU Sol*Pol http://lukaszbartoszewicz.blogspot.com/)