Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Nowe GÓRY już w sprzedaży

Lepiej wygrać milion, czy dwa? Wiadomo… I nie trzeba chyba uzasadniać wyboru. Dlatego w najnowszym magazynie GÓRY polecamy dwa tematy przewodnie: Złoty Czekan dla Wojtka Kurtyki i Mont Blanc.

gory249_5

Wojtek Kurtyka całkiem niedawno został uhonorowany nagrodą Piolet d’Or Carrière, czyli Złotym Czekanem przyznanym za całokształt działalności alpinistycznej. Nie mogliśmy nie wykorzystać dogodnej okazji do przypomnienia niezwykłej kariery Zwierza i jego fascynującej Ścieżki Gór.

gory249_2

Mont Blanc jest wielki, dlatego zniesie wszystko. Nawet 20 000 do 30 000 zdobywców w ciągu roku. Może i Biała Góra jest odrobinę „zadeptana”, ale to nadal jeden z najbardziej fascynujących masywów w Europie – zapewniający niesamowitą różnorodność aktywności i uwodzicielsko czarujący widokami. Wielu z nas jest od tej magii uzależnionych i wraca pod Mont Blanc tak często, jak tylko się da. Pozostali nadal marzą, żeby choć raz stanąć na szczycie. Wszyscy znajdą w najnowszych GÓRACH nie tylko historię masywu w pigułce i wspomnienia Polaków, którzy dokonywali na Blancu świetnych przejść, ale także inspiracje na nadchodzące lato: pokonanie jednej ze 101 najpiękniejszych dróg wspinaczkowych w masywie, zdobycie Białej Góry drogą normalną albo pobicie rekordu biegowego… Trzeba przyznać, że Mont Blanc to dobry, bo z daleka widoczny, kierunek na wakacje.

gory249_1

Mimo górskiego charakteru numeru nie mogły nam umknąć znakomite przejścia skalne Mateusza Haładaja i Piotra Schaba. Publikujemy także wywiad z Michałem Królem.

gory249_3

Co więcej? W kontekście alpejskich przygód bardzo interesujące i przydatne jest nasze zestawienie plecaków do 30 litrów, czyli tych najpopularniejszych, które wykorzystujemy do całodniowych, górskich wycieczek, na wspinaczki i do miasta. Dla gadżeciarzy (czyli praktycznie wszystkich mężczyzn), przygotowaliśmy test zegarków sportowo-outdoorowych z GPS. Z tym tematem doskonale łączy się trening podbiegów i zbiegów, czyli elementów, które odróżniają jogging po plaży od naszej ulubionej formy biegania – biegów górskich. W numerze znajdziecie też ciekawe felietony oraz rysunki satyryczne.

gory249_1

Zamawiam

KSIĄŻKIGÓR (link) http://www.ksiazkigor.pl/produkt,gory-,561.html

PUBLIO – wersja elektroniczna (link) http://www.publio.pl/gory,p141425.html

Przypominamy !!! Magazyn GÓRY zawsze znajdziecie w każdym z 228 salonów prasowych sieci Empik w całej Polsce oraz najlepszych salonach prasowych Inmedio, Ruch, Relay, Kolporter. Zgodnie z prośbami i oczekiwaniami naszych czytelników GÓRY dostępne są również w księgarni internetowej e-prasy publio.pl.