Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Nowość na Jurze Północnej – skała Panda

 Artur Guma Pierzchniak i Łukasz Bartoszewicz oddali do użytku nową skałkę – Pandę – która znajduje się w Siedlcu Krzyże na Jurze Północnej.
DSC06881
Dotychczas na skale powstało 7 ubezpieczonych linii, w tym jeden projekt. Panda to okazała leśna turnica o ładnych kształtach posiadająca ciekawe urzeźbienie z daszkami i połogami oraz charakterystycznymi filarami. Skała ma około 18 m, jest raczej twarda i dobrze urzeźbiona, a samo wspinanie urozmaicone. W okolicy planowane są kolejne prace i odsłonięcia nowej skały. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili do powstania nowych dróg, a więc przede wszystkim: Basi, Kasi, Bronkowi i Jarkowi.
DSC07173

Obicie skały z własnych funduszy: wykonawca Artur-Guma przy wsparciu Fundacji Wspinka i niżej podpisany.

Dojazd:
z kierunku Olsztyn przez Zrębice i Krasawe do Siedlec Krzyże. W Siedlcu za szkołą na krzyżówce skręcamy w prawo, jedziemy prosto ok. 1 km, po czym z drogi zmierzającej do Suliszowic odbijamy ostro na zakręcie w prawo na szlak leśny. Tam parkujemy. Podchodzimy widocznym polem, mijając po lewej ładne kamienie. Idąc dalej skrajem lasu około 600 m, aż do zanikania pola, obchodzimy kolczaste krzaki kierując się skosem lasu w prawo. Po około 200 m zobaczymy małe skałki, a za nimi Pandę. Na dojściu pod skałę dla ułatwienia zobaczycie znaczki na drzewach. A przybliżone koordynaty to GPS to N 50°41.385′ E 019°20.132′.


TOPO:
1TOPO PANDA (1)2. Koala 6+ (R5ST) Ł .Bartoszewicz
3. Projekt Laotańczyk 6.3?
4. Laotanka 6.3+ (R6ST) G. Kimla
5. Szach i Mat 6.2 (R5ST) Ł. Bartoszewicz, J. Bańka
6. Filar Pandy 6.1 (R5ST) Ł. Bartoszewicz
7. Karpatos 6 (R5ST) Ł. Bartoszewicz

2.TOPO PANDA

1. Plecy Pandy IV+ (R5ST) B. Richter
2. Koala 6+ (R5ST) Ł .Bartoszewicz

informcja i zdjęcia: Łukasz Bartoszewicz