Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Nowość od Tevy – superlekkie sandały z kolekcji Terra-Float

Amerykański potentat w segmencie sandałów wprowadził na europejski rynek nową, niezwykle oryginalną kolekcję – Terra-Float. W jej ramach dostępnych jest łącznie 12 modeli, równo podzielonych na damskie i męskie. Każdy opracowany na innym patencie w zakresie konstrukcji, z osobnym wzorem i kolorystyką. Spoiwem łączącym jest ich wyjątkowa lekkość, uniwersalność zastosowania i elegancki design.
Teva-S16_W_TerraFloatLivia-Pnb-9807-0302

Innowacyjna kolekcja Tevy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, którzy, decydując się na zakup jednego modelu sandała, chcą korzystać z niego zarówno w mieście, jak i podczas outdoorowych aktywności. Terra-Float spełnia te założenia – niezależnie czy jest to leniwy dzień spędzony na plaży czy wymagający marsz w nierównym terenie. Zastosowanie typowego dla Tevy, mocno nieszablonowego wzornictwa pozwala ponadto korzystać z Terra-Float jako miejskiego sandała casualowego. W parze z designem idzie zastosowanie patentów, które decydują o sukcesie kolekcji. Żaden z modeli nie byłby unikalnie lekki, gdyby nie podeszwa w technologii Float-Lite™ – grubsza na pięcie i stopniowo obniżana w kierunku palców. Opływowy kształt łączy z dużą odpornością na ścieranie. Innym kluczowym czynnikiem jest zastosowanie pianki  EVA w wyściółce, odprowadzającej nadmiar wilgoci i gwarantującej właściwe dopasowanie stopy użytkownika.

Teva-S16_W_TerraFloatLivia-Pnb-9807-0044

Kluczowym damskim modelem w ramach kolekcji jest Livia. Skrzyżowane, parciane paski na śródstopiu, w połączeniu z drugim paskiem tuż za palcami zapewniają stabilizację podczas długich marszów. Elegancji nadaje sandałowi wzór w nachodzące na siebie trójkąty, zaprojektowany w 2 wersjach kolorystycznych. Jeśli chodzi o modele męskie, za kluczowy uchodzi klasyczny Universal. Wyposażony jest on w nieco szersze, bardziej minimalistyczne zapięcie, pozbawione połączenia z piętą na wysokości śródstopia.  Do tego dochodzi zamszowa wyściółka z mikrofibry i zapinany, regulowany rzep na klamrę, co gwarantuje dobre dopasowanie stopy do sandała. Model dostępny w 4 wersjach kolorystycznych.

TEVA Terra-Float Universal Black
TEVA Terra-Float Universal Black
TEVA Terra-Float Livia Pink & Blue
TEVA Terra-Float Livia Pink & Blue  

Teva jest ogólnoświatowym liderem w produkcji sandałów sportowo – turystycznych, projektowanych z naciskiem na elegancję kolorów wkomponowanych w nieszablonowe wzory. Początki brandu sięgają 1984 roku, gdy Mark Thatcher, młody przewodnik spływów kajakowych po Wielkim Kanionie, stworzył pierwszy na świecie model sandała sportowego, czym zrewolucjonizował przemysł obuwniczy. Obecnie Teva sprzedawana jest do ponad 40 krajów, w tym od kilku lat również w Polsce.

Więcej informacji na http://www.teva-eu.com/.

Informacja prasowa dystrybutora