Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Nowości na Jurze ciąg dalszy Ryczów – Cisownik

Choć sezon „nigdy się nie kończy” to jednak nieubłaganie zbliża się główna zmiana kartki w kalendarzu. To być może ostatnia informacja o nowym rejonie na Jurze w 2015 roku.

Tym razem zapraszam do Ryczowa na niewysoką, ale urokliwą, a przede wszystkim często suchą skałę Cisownik, położoną niedaleko Grochowca.

cisownik mapa

Rejon składa się właściwie z dwóch skałek o wysokości około 10 m, leżących na malowniczym wzgórzu wśród trwa i jałowców, na północ od drogi Ryczów-Żelazko. Południowa wystawa głównej ściany Cisownika daje możliwość wspinania nawet w chłodne dni. Pod skałę da się dość wygodnie dojechać, choć zaleca się pozostawić auto poniżej wzgórza na wyraźnej polance lub po prostu przy Grochowcu.

edi 1
Edi Dolak: Ryczący Pikuś VI.3

Pierwsze ringi osadziłem na Cisowniku wspólnie z Darkiem Piętakiem jeszcze jesienią 2014 mniej więcej w liniach starych rezerwacji (czyich?) z plakietek. Przez następny rok nikt nie pojawił się na swoich projektach, więc uznałem, że są one „zapomniane”. Ubezpieczyłem zatem pozostałe linie i dzięki temu rejon oferuje teraz 9 wyposażonych dróg, w tym 1 projekt. Drogi wizualnie może nie powalają, ale nie ma się co tym sugerować, gdyż takie linie jak Glutenmorgen, Zaklicz Koni, Ryczący Pikuś, Edytorial, a szczególnie Sunspot na pewno warte są poprowadzenia.

Ta ostatnia linia jest moim zdaniem jedną z najlepszych dróg na Jurze w swoim stopniu, charakterze i długości: pozytywne dziury w lekkim przewieszeniu. Jest to jednocześnie moja 145 nowa droga w tym roku, w ósmym oddanym do użytku rejonie po Skotnicowej, Gołej, Śpiewaczej, Rogatce, Sowich, Rzędowej i Skale Kopaniny.

 Jacek Trzemżalski

cisownik topo

Cisownik

1. Telewizna VI.2 (3R+ST); Dariusz Piętak, Jacek Trzemżalski 2015
2. Glutenmorgen VI.1+ (3R+ST); Dariusz Piętak, Jacek Trzemżalski 2015
3. Zaklinacz Koni VI.4/4+ (4R+ST); Jacek Trzemżalski 2015
4. Sunspot VI.4 (4R+ST); Jacek Trzemżalski 2015
5. Projekt (4R+ST)
6. Ryczący Pikuś VI.3 (3R+ST); Rafał Malinowski, Jacek Trzemżalski 2015
7. Cisorysa V- (TRAD)

cisownik 2 topo
8. Projekt
9. Wypas Kulturowy VI- (3R+ST); Jacek Trzemżalski 2015

Wuj

10. Wuj Z Chaty VI.1+ (3R+ST); Ireneusz Rybus, Jacek Trzemżalski 2015
11. Edytorial VI.3+ (3R+ST); Ireneusz Rybus, Jacek Trzemżalski 2015

sport2b

Petzl blk logo_resized_1

friction_logo_1642x976_resized_1

milo-new-blue-cmyk_resized_1

logo trafo_resized_1