Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Nowości w rejonie Żabiego Konia

Dolina Kobylańska

Od wiosny część aktywności eksploracyjnej jaką prowadziliśmy w Dolinie Kobylańskiej (-śmy tzn. Rafał Nowak i Maciej Hebda) koncentrowała się w rejonie Żabiego Konia. Prace nie są jeszcze zakończone, jednak warto podzielić się ich efektami.

Wymieniliśmy asekurację na wszystkich ubezpieczonych drogach na zachodniej ścianie Żabiego Konia. Obecnie wszystkie drogi posiadają wklejane ringi i stanowiska Fixe. Od lewej są to: Żabia Ścianka IV+ (3R+ST), SzaraNagaŻaba VI.3+ (5R+ST), Piwo Dla Bezrobotnych VI.2 (6R+ST), Czyż Nie Obija Się Żabich Koni VI.4+ (6R+ST), Łagodne Newtony VI.4 ? (5R+ST). Przy okazji zaproponowaliśmy dwie nowe linie na samym Żabim Koniu oraz jedną na skałce w jego bezpośrednim sąsiedztwie tuż na prawo.

Pomiędzy Łagodnymi Newtonami i startem Lewego Kantu Żabiego Konia biegną Ogiery Czujące Się Świetnie VI.1 (6R+ST). Linia forsuje skraj przewieszenia zachodniej ściany i kończy się na stanowisku z Trawersu Żabiego Konia na półce. Druga nowość na Żabim to Superkancie VI (11R+ST). Linia startuje pomiędzy Lewym Kantem i Superdirettissimą i została poprowadzona do wierzchołka (tak jak biegnie Lewy Kant). Trzecia nowość to Końskie Udka V (5R+ST) biegnące środkiem ściany Żabiego Mnicha.

Nowe przeloty pojawiły się także na Żabiej Lalce. Osobna linia przelotów pozwala na powtarzanie otwartej „na żywca” przez Mariusza Biedrzyckiego drogi Lewi Turyści V (4R+ST) oraz umożliwia prowadzenie Zacięcia Żabiej Lalki IV (5R+ST).

Ringi, klej oraz sprzęt użyty w pracach pochodzą z zasobów PZA oraz IŚW „Nasz Skały”.

Zapraszamy do wspinania.
Rafał Nowak i Maciej Hebda


TOPO (nowo ubezpieczone linie)

1. Lewi Turyści V (4R+ST)
A. Zacięcie Żabiej Lalki IV (5R+ST)

B. Łagodne Newtony VI.4 (5R+ST)
2. Ogiery Czują Się Świetnie VI.1 (6R+ST)
C. Lewy Kant Żabiego Konia V+ (10+ST)
3. Superkancie VI (11R+ST)
D. Superdirettissima VI.1+ (12R+ST)

4. Końskie Udka V (5R+ST)