Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Nowy przewodnik po Kalymnos już w sprzedaży!

Nareszcie! Właśnie ukazało się najnowsze wydanie przewodnika po wspinaczkowym raju – Kalymnos.

ariskalymnosguide

Na nowe wydanie przyszło wspinaczom czekać aż 5 lat. W tym czasie na wyspie wiele się zmieniło.

W najnowszym dziele Arisa Theodoropoulosa na 448 stronach opisano 2700 sportowych linii, to aż o tysiąc(!) więcej niż w wydaniu z 2010 roku.

ariskalymnosguidedrukatnia
Autor w drukarni for. arch. Aris Theodoropoulos

Razem z przewodnikiem dostajemy darmową aplikację mobilną dla iOS i Androida (nie mieliśmy okazji jeszcze testować).

Opisy sektorów wzbogacone zostały o współrzędne GPS, znajdziemy także „Crag Planer”, który ma ułatwić porównywanie rejonów i tworzenie planu wspinania.

Uwaga osoby, które planują polecieć na Kalymnos z dziećmi! W opisie rejonów uwzględniono kid-friendliness, czyli informacje, czy dany sektor jest przyjazny dla wspinaczy z dziećmi.

Oprócz tego w przewodniku znajdują się znane z poprzedniej edycji opisy dróg, wystawy, zacienienia, wszystko w języku angielskim. TUTAJ możecie zobaczyć jak wyglądają przykładowe strony z przewodnika.

Teraz najważniejsze. Przewodnik można kupić na miejscu, a także zamówić. Jego cena to €40 + €8 koszt wysyłki (stała stawka dla wysyłki międzynarodowej).

Zamówienie można złożyć na stronie climbkalymnos.com/guidebook/#buy

Dla wybierających się na Kalymnos przewodnik Arisa Theodoropoulosa jest pozycją obowiązkową, jest to jeden z najlepiej wydanych przewodników, jakie miałem okazje używać. Autorowi należą się wielkie gratulacje za końcowy efekt, oraz ogrom pracy, który wkłada w śledzenie nowości na wyspie. Co przy tej dynamice rozwoju z pewnością nie jest łatwą sprawą.

2015_Kalymnos_Guidebook_Cover

źródło: climbkalymnos