Światło dzienne ujrzał przewodnik po Podzamczu autorstwa Michała Czubaka. Chciałoby się napisać nowość jeszcze pachnie farbą, jednak nie tym razem.
Opracowanie Michała jest dostępne tylko w formie elektronicznej, dystrybuowane przez platformę Google Books (Książki Google). Cena przewodnika jest bardziej niż przystępna, możecie nabyć go za 12,60pln.
W najbliższym czasie możecie spodziewać się recenzji przewodnika, ale już teraz mogę powiedzieć, że jest to najbardziej kompletne opracowanie Podzamcza jakie możecie znaleźć. Wizualnie także prezentuje się bardzo dobrze. Drogi oznaczone i opisane są w bardzo prosty i czytelny sposób. Jestem pewien, że już niedługo wspinacze w Podzamczu będą przed wejściem w drogę patrzyli na telefony, a nie drukowane topo.

Michał we wstępie tak opisuję motywację do stworzenia przewodnika:
W przewodniku opisuję cały rejon Podzamcza, począwszy od Góry Birów, przez Suchy Połeć, okolice zamku, a kończąc na Gołębniku i Zapadzie. Najbardziej znane skały na czele z Cimami znajdują się w masywie Góry Janowskiego, otaczając średniowieczne ruiny zamku od wschodu i południa.W obecnie dostępnych drukowanych wydawnictwach, brakuje mi dokładności i oddania realizmu skały. Kolejne cele jakie sobie postawiłem to szczegółowe zebranie jak najwięcej informacji historycznych dot. wspinania w Podzamczu oraz pokonanych dróg wspinaczkowych, zamieszczenie krótkich opisów przy drogach, mówiących o ich charakterze, a także, wykorzystanie historycznych zdjęć i ciekawych historii, które wydarzyły się w tym wspaniałym rejonie.W przewodniku opisuję cały rejon Podzamcza, począwszy od Góry Birów, przez Suchy Połeć, okolice zamku, a kończąc na Gołębniku i Zapadzie. Najbardziej znane skały na czele z Cimami znajdują się w masywie Góry Janowskiego, otaczając średniowieczne ruiny zamku od wschodu i południa.