Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Nowy przewodnik po Podzamczu już dostępny

Światło dzienne ujrzał przewodnik po Podzamczu autorstwa Michała Czubaka. Chciałoby się napisać nowość jeszcze pachnie farbą, jednak nie tym razem.

Opracowanie Michała jest dostępne tylko w formie elektronicznej, dystrybuowane przez platformę Google Books (Książki Google). Cena przewodnika jest bardziej niż przystępna, możecie nabyć go za 12,60pln.

W najbliższym czasie możecie spodziewać się recenzji przewodnika, ale już teraz mogę powiedzieć, że jest to najbardziej kompletne opracowanie Podzamcza jakie możecie znaleźć. Wizualnie także prezentuje się bardzo dobrze. Drogi oznaczone i opisane są w bardzo prosty i czytelny sposób. Jestem pewien, że już niedługo wspinacze w Podzamczu będą przed wejściem w drogę patrzyli na telefony, a nie drukowane topo.

Michał we wstępie tak opisuję motywację do stworzenia przewodnika:

W przewodniku opisuję cały rejon Podzamcza, począwszy od Góry Birów, przez Suchy Połeć, okolice zamku, a kończąc na Gołębniku i Zapadzie. Najbardziej znane skały na czele z Cimami znajdują się w masywie Góry Janowskiego, otaczając średniowieczne ruiny zamku od wschodu i południa.W obecnie dostępnych drukowanych wydawnictwach, brakuje mi dokładności i oddania realizmu skały. Kolejne cele jakie sobie postawiłem to szczegółowe zebranie jak najwięcej informacji historycznych dot. wspinania w Podzamczu oraz pokonanych dróg wspinaczkowych, zamieszczenie krótkich opisów przy drogach, mówiących o ich charakterze, a także, wykorzystanie historycznych zdjęć i ciekawych historii, które wydarzyły się w tym wspaniałym rejonie.W przewodniku opisuję cały rejon Podzamcza, począwszy od Góry Birów, przez Suchy Połeć, okolice zamku, a kończąc na Gołębniku i Zapadzie. Najbardziej znane skały na czele z Cimami znajdują się w masywie Góry Janowskiego, otaczając średniowieczne ruiny zamku od wschodu i południa.