Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

NRWS PZA -dofinansowanie za wyniki w rankingu 2014

KWSk przyznała dofinansowania za udział w Narodowym Rankingu wspinaczki skalnej PZA w sezonie 2014. Najlepsi wspinacze skalni, powołani do Kadry Narodowej otrzymali dofinansowanie na wyjazdy sportowe w 2015 r. Ranking jest finansowany z dotacji dla PZA z MSiT na rok 2015. Dofinansowanie promuje pięć pierwszych miejsc z czterech kategorii rankingowych we wspinaczce skalnej: seniorki (drogi sportowe i buldering), seniorzy (drogi sportowe i buldering).

Wysokość dofinansowań przedstawia się następująco:
1. miejsce – 2400
2. miejsce – 1800
3. miejsce – 900
4. miejsce – 600
5. miejsce – 300

Dla Juniorów, którzy zajęli czołowe miejsca w rankingu, KWSK tak jak i w ubiegłym roku zorganizuje zgrupowanie kadry w jednym z europejskich rejonów skalnych.

rankingPZA_400px_1

Polski Związek Alpinizmu wspiera wspinaczy dzięki środkom Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zachęcamy do rejestracji i udziału w rankingu 2015 we współzawodnictwie Narodowego Rankingu Wspinaczki Skalnej PZA.

Klasyfikacja w dniu zamknięcia rankingu za sezon 2014 roku, zgodnie z Regulaminem NRWS przy uwzględnieniu spełnienia minimów klasyfikacyjnych i przy szczególnym uwzględnieniu punktów II-3 i 5 oraz IV-3 przedstawia się następująco:

Seniorki drogi sportowe
1. Kinga Ociepka-Grzegulska
2. Janina Gmiter
3. Karolina Ośka
4. Agata Wiśniewska
5. Joanna Niechwiedowicz

Seniorki bouldery
1. Sylwia Buczek
2. Kinga Ociepka-Grzegulska
3. Gosia Rudzińska
4. Olga Niemiec
5. Natalia Terlecka

Seniorzy drogi sportowe
1. Kamil Ferenc
1. Łukasz Dudek
3. Piotr Schab
4. Mateusz Haładaj
5. Marcin Wszołek

Seniorzy bouldery
1. Łukasz Dudek
2. Piotrek Czarnecki
3. Paweł Jelonek
4. Konrad Ociepka
4. Paweł Pietrzak

KWSk jednocześnie zwraca uprzejmą uwagę zawodników, że na ostateczne wyniki rankingu mają wpływ tylko przejścia zgłoszone w regulaminowym terminie. Przejścia wpisane w terminach innych niż regulaminowe, traktowane są jako kolejne pozycje wykazu przejść i stanowią jedynie o aktualnym dorobku zawodnika.

Łukasz Dębowski (KWSK PZA)