Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

NRWS PZA – dofinasowanie za wyniki w rankingu 2013

KWSk przyznała dofinansowania za udział w Narodowym Rankingu wspinaczki skalnej PZA w sezonie 2013. Nagrody-dofinansowania zostały przyznane już po raz drugi (pierwsze, inaugurujące działanie NRWS przyznano za sezon 2012). PZA wspiera zawodników we współpracy z funduszem MSiT. Dofinansowanie promuje pięć pierwszych miejsc z czterech kategorii rankingowych we wspinaczce skalnej: seniorki (drogi sportowe i buldering), seniorzy (drogi sportowe i buldering).

Wysokość dofinansowań przedstawia się następująco:
1. miejsce – 3900
2. miejsce – 2900
3. miejsce – 1500
4. miejsce – 1000
5. miejsce – 500

 

Kasia Ekwińska na Krucjacie Trzeźwości VI.6, Wlk. Cima, Podzamcze, fot. Wojtek Ryczer www.wojciechryczer.com
Kasia Ekwińska na Krucjacie Trzeźwości VI.6, Wlk. Cima, Podzamcze, fot. Wojtek Ryczer www.wojciechryczer.com

Łącznie wraz z juniorami dla których w związku z osiągniętymi wynikami sportowymi NRWS zaplanowano zgrupowanie w rejonie Frankenjury (opiekę sportową w okresie 16-24.08.2014 zapewnią juniorom Łukasz Dębowski- KWSk i Mateusz Haładaj-zdobywca pierwszego miejsca w NRWS), dofinansowaniem objęto 28 miejsc rankingowych.

NRWS http://ranking.pza.org.pl uruchomiony został w 2012 roku i i jest ciągle udoskonalany. Jednym z podstawowych celów rankingu jest rejestrowanie swoich przejść w wirtualnej bazie danych oraz porównywanie ich z przejściami innych wspinaczy. Ranking to także przyjazne narzędzie do archiwizowania dorobku polskich wspinaczy skalnych, wynikowo powstaje – bogata baza danych wraz z weryfikacją trudności. W obecnej formie jest to jedyna oficjalna płaszczyzna rywalizacji pomiędzy zawodnikami uprawiającymi wspinaczkę skalną w Polsce w dodatku z ciągle rosnącą pulą nagród.

Bezpośrednio sprawami dotyczącymi NRWS PZA w ramach KWSk zajmuje się kol. Łukasz Dębowski (KW Katowice, lukasz.debowski@pza.org.pl; kwsk@pza.org.pl ).

W minionej edycji NRWS wyraźnie kształtował się podział na poszczególne konkurencje, gdzie wąska specjalizacja wydaje się decydować o miejscach czołówki. Niewielkie zaś różnice w punktacji pomiędzy zawodnikami prognozują spore emocje w śledzeniu tegorocznych wpisów.

Piotrek Schab na La Cabane au Canada 9a, fot. Piotr Bunsch
Piotrek Schab na La Cabane au Canada 9a, fot. Piotr Bunsch

 

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem na stronach rankingu. Dla łatwej i jednoznacznej identyfikacji podjęliśmy starania o umiejscowienie NRWS w zakładce Wspinaczka Skalna na stronach portalu PZA. Już wkrótce przystąpienie do rankingu będzie można załatwić kilkoma kliknięciami podczas czytania portalowych newsów. Podjęliśmy też współpracę z wiodącymi serwisami branżowymi w zakresie wspinaczki skalnej. Widgety NRWS są dostępne w ramach portali: wspinanie.pl; climb.pl;

Polski Związek Alpinizmu wspiera wspinaczy dzięki środkom Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zachęcamy do rejestracji i udziału w rankingu 2014 we współzawodnictwie Narodowego Rankingu Wspinaczki Skalnej PZA.

Klasyfikacja w dniu zamknięcia rankingu za sezon 2013 roku, zgodnie z Regulaminem NRWS przy uwzględnieniu spełnienia minimów klasyfikacyjnych i przy szczególnym uwzględnieniu punktów II-3 i 5 oraz IV-3 przedstawia się następująco:

Seniorki drogi sportowe
1. Kinga Ociepka-Grzegulska – 8225 pkt
2. Aleksandra Taistra – 8150 pkt
3. Katarzyna Ekwińska – 7325 pkt
4. Janina Gmiter – 7250 pkt
5. Joanna Niechwiedowicz – 7075 pkt

Seniorki bouldery
1. Sylwia Buczek – 6550 pkt
2. Gosia Rudzińska – 5750 pkt
3. Olga Czyżewska – 5700 pkt
4. Dominika Michalak – 5100 pkt
5. Agata Wiśniewska – 4700 pkt

Seniorzy drogi sportowe
1. Mateusz Haładaj – 9550 pkt
1. Łukasz Dudek – 9550 pkt
3. Piotr Bunsch – 9250pkt
4. Piotr Schab – 9175 pkt
5. Marcin Wszołek – 8975 pkt

Seniorzy bouldery
1. Piotrek Czarnecki – 7550 pkt
1. Paweł Jelonek – 7550 pkt
3. Maciej Kalita – 7350 pkt
4. Łukasz Dudek – 7300 pkt
5. Dawid Herman – 7100 pkt

KWSk jednocześnie zwraca uprzejmą uwagę zawodników, że na ostateczne wyniki rankingu mają wpływ tylko przejścia zgłoszone w regulaminowym terminie. Przejścia wpisane w terminach innych niż regulaminowe, traktowane są jako kolejne pozycje wykazu przejść i stanowią jedynie o aktualnym dorobku zawodnika.
Komisja Wspinaczki Skalnej (Ł.Dębowski, D.Piętak)

źródło: pza.org.pl