Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Opolski Festiwal Gór – krótka relacja

W dniach 21-24.10.2015 w Sali Kameralnej NCPP odbyła się czwarta edycja Opolskiego Festiwalu Gór.

Everest zdobyty

To jedna z największych imprez górskich w kraju, która w tym roku gościła prawdziwe legendy sportu wspinaczkowego i wybitnych sportowców związanych z górami.

PIOTR PUSTELNIK, Fot. Roman Rogalski
PIOTR PUSTELNIK, Fot. Roman Rogalski

Publiczność, która każdego dnia szczelnie wypełniała Salę Kameralną, miała okazję wysłuchać niesamowitych opowieści o fascynujących akcjach górskich, pierwszych zimowych wejściach na ośmiotysięczniki i spektakularnych  przygodach m.in. Denisa Urubko, Piotra Pustelnika i Ryszarda Pawłowskiego.

Piotr Hercog, Fot. Roman Rogalski
Piotr Hercog, Fot. Roman Rogalski

O górskich ultramaratonach mówił Piotr Hercog- zdobywca najwyższej w historii polskich startów lokaty w biegu dookoła Mount Blanc, a o wspinaniu na alpejskie ściany opowiadali doskonali wspinacze skałkowi- Jacek Matuszek i Łukasz Dudek. Wojciech Grzesiok i Andrzej Życzkowski podzieli się natomiast swoimi przygodami na Denali i filarze Cassina.

2015_Opolski_Festiwal_Gor_02

Nie zabrakło również relacji podróżniczych z trekkingów, projekcji filmowych i ogólnodostępnych warsztatów z autoratownictwa, pierwszej pomocy i doraźnej fizjoterapii w górach. Podczas „dnia nepalskiego”, dzięki współpracy z Polską Akcją Humanitarną, zebraliśmy środki na pomoc dla Nepalczyków dotkniętych trzęsieniem ziemi. Sukcesem okazała się pionierska akcja „Opolanie Zdobywają Everest”, podczas której mieszkańcy Opola osiągnęli wspólnymi siłami 8 848 metrów na specjalnie przygotowanej ściance wspinaczkowej. Niepowtarzalna atmosfera i doskonała frekwencja na wszystkich wydarzeniach festiwalowych pozwala z optymizmem rozpoczynać przygotowania do kolejnej  edycji festiwalu. Zapraszamy!