Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Osobna + Moss Destroyer Dolina Brzoskwinki

Dzięki nie tylko budżetowej pomocy Artka Maślanki, Ediego Dolaka i Kuby Kwiecińskiego mogę oddać do użytku następny sektor w Dolinie Brzoskwinki, który wypełnia przestrzeń eksploracyjną pomiędzy lewą częścią Diablej Skały a Krzyżakową. Jest nim Osobna Skała, która choć niewysoka  wymagała „gruntownego oczyszczenia”. Na Osobnej powstały 4 drogi oferujące całkiem estetyczne, bulderowe wspinanie. Szczegóły w skałoplanie.

moss destroyer 1
Moss Destroyer; Wodna Skała. Fot. Artur Maślanka

Działania na Osobnej wykonałem przy okazji prac nad projektami, które ubezpieczyłem już kilka lat temu. Jeden z nich – na Wodnej Skale udało mi się rozwiązać. Jest to projekt nr 42 z pierwszego tomu przewodnika „Jura Południowa” i ten sam numer z przewodnika „Brama Krakowska – Garb Tenczyński”: Moss Destroyer (6R+ST). Droga ma wszelkie cechy, by stać się klasykiem doliny: oferuje niezłe chwyty w sporym przewieszeniu. Linia postawiła mi wyższe wymagania niż tegoroczna Ciąża Spożywcza VI.5+, która jest podobno solidna w swoim stopniu, dlatego zaproponowałem dla Moss Destroyer wycenę VI.5+/6 ze świadomością, że może ona ulec korekcie, zwłaszcza przez kogoś o silniejszych bicepsach. Pierwsze powtórzenie to korekta aż do VI.4+/5, co mnie osobiście wydaje mi się przesadą, ale kto wie? Następne przejścia zweryfikują.

DSCN2248
Hałarju Złamany VI.4+ (?); Osobna. fot. Tomasz Ręgwelski

Przy okazji przypominam, że kto chciałby pomóc w realizacji mojego projektu może to zrobić pod adresem https://zrzutka.pl/vazgjx  Aktualnie udało mi się osiągnąć 764 FA.

Baner sponsorzy 1000 Lines

Tradycyjnie zapraszam też do lajkowania strony na fb: https://www.facebook.com/1000lines/

 osobna topo

Osobna

1.Gniotpol VI.1 (3R+ST); Artur Maślanka, Jacek Trzemżalski 2016
2.Hałarju Złamany VI.4+ (4R+ST); Jacek Trzemżalski 2016
3.Przynęta VI.2+ (3R+ST); Edward Dolak, Jacek Trzemżalski 2016
4.Strefa Zgniotu VI.3+ (3R+ST); Jakub Kwieciński, Jacek Trzemżalski 2016