Ostatnia odsłona Pucharu Europy Juniorów 2014 w konkurencji na czas – Sukcesy młodych zawodników z Polski!

W środę 9 lipca w malowniczej, francuskiej miejscowości – Chamonix, w tle Mt. Blanca odbyła się ostatnia tegoroczna edycja Pucharu Europy Juniorów w konkurencji na czas. Wśród polskiej reprezentacji znalazło się 6 naszych najlepszych zawodników i zawodniczek.

1

Mimo iż, pogoda w tym roku nie rozpieszczała uczestników, ciągły deszcz i niska temperatura, nie przeszkodziło to naszym reprezentantom w uzyskaniu miejsc na podium. Patrycja Chudziak (Pol-Inowex Skarpa Lublin) zajęła 2 pozycję w kategorii juniorek, a Karol Denis, z tego samego klubu, uplasował się na 3 miejscu, w najstarszej kategorii wiekowej!

2
Patrycja Chudziak fot. G.Gajaszek

Warto nadmienić iż, jest to pierwsze w karierze Karola, medalowe miejsce na zawodach międzynarodowych, a w zwycięzkim biegu o brąz ustanowił on swój życiowy rekord 7,29 sekundy! W finałowej „czwórce” znalazła się również Katarzyna Kwiatkowska (również Pol-Inowex Skarpa Lublin) i ostatecznie zajęła czwartą pozycję.

3
Karol Denis fot. G.Gajaszek

Na piątej pozycji znalazł się zawodnik z MKS Tarnovia – Michał Lewicki, a zaraz za nim Tomasz Sordyl (Speed Rock Wadowice), obaj w kategorii młodzieżowców. W najmłodszej kategorii wiekowej mieliśmy tylko jedną reprezentantkę – Natalia Woś (Pol-Inowex Skarpa Lublin) zajęła 6 miejsce.