Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Otwarte zawody wspinaczkowe Avana 2015

W minioną sobotę w Poznaniu odbyło się małe wspinaczkowe święto – zawody wspinaczkowe na Avanie, jedynej ścianie wspinaczkowej w Poznaniu do wspinaczki z liną. Stąd pewnie tak wielu spragnionych wysokości wspinaczy stawiło się w południe na Avanie.

avana0006

Po opłaceniu wpisowego każdy zawodnik otrzymał bogaty pakiet startowy złożony z koszulki, wody, batona energetycznego, książki (!), saszetki z płynem impregnującym, kuponów zniżkowych i innych materiałów reklamowych od sponsorów.

avana0009

O dobre rozgrzanie mięśni startujących zadbał profesjonalny trener z zaprzyjaźnionego klubu fitness. W eliminacjach zawodnicy mieli do pokonania 10 dróg o zróżnicowanej trudności kręconych do późnych godzin nocnych przez Tomka Niburskiego i Łukasza Brzezickiego. Poziom zawodów okazał się bardzo wysoki, ponieważ aż 10 mężczyzn uzyskało maksymalną liczbę punktów. W przerwie między eliminacjami a finałem każdy zawodnik otrzymał ciepły posiłek, do wyboru była wersja wegetariańska lub mięsna, a nad głowami uczestników rozegrał się pokaz high line w wykonaniu Basi Sobańskiej wraz z sekcją slack line AWF Poznań.

avana0007

W finale rozgrywanym równolegle, kobiety i mężczyźni mieli do pokonania po jednej drodze z prowadzeniem. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Anna Thiele-Wieczorek, wśród mężczyzn jedynym, który dotarł do topu był Bartosz Błachnia.

Podczas trwania całego wydarzenia zawodnicy chętnie korzystali z porad fizjoterapeuty, mogli także zmierzyć siłę swoich dłoni, czy wykonać profesjonalną analizę składu ciała dzięki AWF Poznań. Oprawą muzyczną całego wydarzenia zajął się DJ Soina, który idealnie wczuł się we wspinaczkowy klimat zawodów.

Końcowa klasyfikacja:

avana0018

Kobiety:
I miejsce: Anna Thiele-Wieczorek
II miejsce: Julia Kapiszka
III miejsce: Adriana Piotrowska

avana0019

Mężczyźni:
I miejsce: Bartosz Błachnia
II miejsce: Jakub Zeman
III miejsce: Paweł Socha

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!