Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Pierwsze 8a dla 9 letniej Mai Oleksy!

Dopiero co usiedliśmy do opisania ostatnich sukcesów Mai, a tu taka wiadomość. Maja Oleksy, w wieku 9 lat, przeszła swoją pierwszą ósemkę a!
Droga którą pokonała Maja to Petit Tom w Ceuse, a przejście odbyło się ostatniego dnia wyjazdu!

Po szybkim uporaniu się z Makach Walou (7c+) postanowiłam,że chciałabym poczuć trudności za 8a.Czułam się gotowa:) Znaleźliśmy odpowiednią drogę.Padło na Petit Tom (tłum. mały Tomek :D)Lekkie przewieszenie po małych chwytach.
Do drogi wstawiłam się dopiero na dwa dni przed końcem wyjazdu. Cel na ten dzień był jasny, zapatentować na wędkę a późnej przebloczyć jakoś do łańcucha.
Wstawiłam się 2 razy na wędkę i postanowiłam, ze spróbuję poprowadzić. Spadłam na końcu, przy ostatnim cruxie:( Zgrzało mnie! Wiedziałam, że następnego dnia muszę wrócić i dokończyć to co zaczęłam:).
36 stopniowy upał na podejściu pod skały nie ułatwiał zadania, ale udało się, wyszłyśmy z mamą w pocie czoła. Szybka rozgrzewka i przenosimy się na sektor Berlin pod moją drogę. Czułam, że mogę zrobić ją w 1 próbie. Jeszcze tylko wizualizacja i wstawiam się :)) 2 buldery na początku, strzał do dwójki, wysokie wstawienie nóg i daleko do krawądki. Dalej jakoś poszło, ciąg małych chwytów, lekkie przewieszenie, znowu crux na końcu i jest …widzę łańcuch.Wpinam się! :))Radość podobna do tej gdy wygrywa się zawody..może nawet większa:)

maja8a2A w ramach nadrabiania zaległości lista przejść Mai z ostatnich dni:

7a+ OS Los empollones del TDM -Rodellar
7a+ OS Orgasmica -Rodellar
7a+ OS Toma Castanazo -Rodellar
7b OS Estampida -Rodellar
7b RP ( 2 próba) El Pupas- Rodellar
7b RP (2 próba) Cafe con leche -Rodellar

7a OS- La Javanise- Ceuse
7a+ OS- La petite illusion-Ceuse
7b+ RP – San Jones Pecos- Ceuse
7c+ RP- Makach Walou -Ceuse
8a RP- Petit Tom- Ceusemaja8a1

źródło: FB Maja Oleksy