Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Pierwsze medale mistrzowskie rozdane!

Klaudia i Monika w półfinale fot. G.Gajaszek

Zaraz po Pucharze Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w konkurencji na czas.

Zawody zostały rozegrane w formacie klasycznym, czyli w eliminacjach do pokonania były dwie drogi, a suma czasów decydowała o awansie do następnej rundy i rozstawieniu w drabinkach systemu pucharowego. Na starcie stawiła się czołówka Polski w tej konkurencji a poziom był bardzo wyśrubowany, mimo iż na świecie odchodzi się już od tego formatu a czasówkarze musieli przekierować swój trening na standard IFSC, nie przeszkodziło to im w szybkich biegach na „klasykach”, które nadal mają swoich zwolenników.

Ważnym elementem zawodów było wprowadzenie w tym roku nowych zmian w przepisach. Możliwość zrobienia tylko jednego falstartu podczas całej imprezy skutecznie odwiodła zawodników od ich wykonywania.

Klaudia i Monika w półfinalefot. G.Gajaszek
Klaudia i Monika w półfinale
fot. G.Gajaszek

Po eliminacjach do następnej rundy awansowało 8 pań i 16 panów, a na samym końcu zostały już tylko po cztery osoby w obu kategoriach. Biegi o wejście do ścisłego finału były bardzo zacięte i potwierdziły tezę że aby wygrać nie wystarczy biegać szybko, trzeba to również robić bezbłędnie. I w ten sposób do biegu o pierwsze miejsce w rywalizacji kobiet awansowały dwie tanowianki Izabela Janis (MKS Pałac Młodzieży Tarnów) i Klaudia Buczek (MKS Tarnovia), z którego zwycięsko wyszła Iza, zdobywając tytuł Mistrzyni Polski. Wśród mężczyzn bieg o złoto odbył się w tym samym składzie co rok temu, czyli między Jędrzejem Komosińskim (AZS PWSZ Tarnów) i Jakubem Ginsztem (AKW Kotłownia) i podobnie jak rok temu zwyciężył Jędrzej, broniąc tym samym tytuł Mistrza Polski.

Iza i Ola w drugim biegu półfinałowym fot. G.Gajaszek
Iza i Ola w drugim biegu półfinałowym
fot. G.Gajaszek

W biegu o trzecie miejsce zmierzyły się dwie lublinianki z tego samego klubu Pol-Inowex Skarpa Lublin: Aleksandra Rudzińska i Monika Prokopiuk, a brązowy krążek ostatecznie zawisł na szyi Oli. U panów w biegu o brąz zobaczyliśmy Łukasz Świrka (Speed Rock Wadowice) i Rafała Hałasę (Pol-Inowex Skarpa Lublin), a zwycięsko z niego wyszedł Łukasz i to on stanął na najniższym miejscu podium.

Ze względu na to iż były to Mistrzostwa Polski zarówno Seniorów jak i Młodzieżowców, zostali oni również nagrodzeni medalami. Mistrzami Polski Młodzieżowców zostali: Izabela Janis (MKS Pałac Młodzieży Tarnów) i Rafał Hałasa (Pol-Inowex Skarpa Lublin).

Zawody te są również wliczane do klasyfikacji Pucharu Polski, którego kolejna edycja już w najbliższy weekend na krakowskim Avatarze, tym razem na 10-cio metrowej ścianie do bicia rekordu świata.

Zapraszamy do kibicowania. 

mp

Skrócone wyniki:

Kobiety:

 1. Izabela Janis (MKS Pałac Młodzieży Tarnów)
 2. Klaudia Buczek (MKS Tarnovia)
 3. Aleksandra Rudzińska (Pol-Inowex Skarpa Lublin)

 

Mężczyźni:

 1. Jędrzej Komosiński (AZS PWSZ Tarnów)
 2. Jakub Ginszt (AKW Kotłownia)
 3. Łukasz Świrk (Speed Rock Wadowice)

 

Młodzieżowcy/kobiety:

 1. Izabela Janis (MKS Pałac Młodzieży Tarnów)
 2. Aleksandra Rudzińska (Pol-Inowex Skarpa Lublin)
 3. Anna Brożek (MKS Pałac Młodzieży Tarnów)

Młodzieżowcy/mężczyźni:

 1. Rafał Hałasa (Pol-Inowex Skarpa Lublin)
 2. Jakub Kozłowski (Pol-Inowex Skarpa Lublin)
 3. Jacek Kaczanowski (MKS Pałac Młodzieży Tarnów)