Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Pierwsze powtórzenie Jumbo Love 9b

Ethan Pringle dokonał pierwszego powtórzenia drogi „Jumbo Love”.  Linia ta została obita przez Randy Leavitta, a pierwszego przejścia, w 2008 roku, dokonał Chris Sharma, który zaproponował wycenę 9b. Przez 7 lat od tego przejścia Jumbo Love nie doczekała się powtórzenia. Jest to jedna z trzech potwierdzonych 9b w Ameryce Północnej (obok Jaws II i  Flex Luthor (9b/+).

Ethan_Pringle_Jumbo_Love_2
fot. Adam Sanders

Pokonanie tego 80 metrowego maratonu stanowi nie lada wyzwanie! Ethan Pringle zaczął swoje zmagania z drogą jeszcze w 2007 roku, razem z Chrisem Sharmą i Chrisem Lindnerem .

Ciekawostką jest, że Ethan podczas przejścia używał  100 metrowej liny, która i tak nie wystarcza do opuszczenia wspinacza, który i tak musiał skorzystać ze stanowiska pośredniego aby „dojechać” do startu drogi.

Niezliczona liczba wyjazdów opłaciła się. Droga padła, tym samym Ethan dołączył do elitarnego grona pogromców 9b – przed nim dokonało tego tylko pięciu wspinaczy, a jedynie Chris Sharma i Adam Ondra mają na swoim koncie więcej niż jedną drogę (odpowiednio 8 i 12) o przynajmniej takich trudnościach.

Zobaczcie krótki film o zmaganiach Ethana z Jumbo Love: