Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Plaża Miejska Chwaliszewo zaprasza na spotanie z Adamem Bieleckim

Zapraszamy w czwartek 28-go lipca o godz. 21.15 na spotkanie z Adamem Bieleckim. Pierwszym człowiekiem, który stanął zimą na Gaszerbrum I oraz Broad Peak, zdobywcą Makalu i najtrudniejszej góry Karakorum – K2. Aktywnym himalaistą, który w tym roku zimą prowadził działalność na Nanga Parbat.

BieleckiPortal Explorersweb uznał wejście na Gaszerbrum I zimą 2012 dokonane przez Adama Bieleckiego i Janusza Gołąba za najważniejsze na świecie wydarzenie w dziedzinie eksploracji w 2012 roku.

Prelekcja będzie połączona z pokazem filmowym a całe spotkanie zwieńczy dyskusja, podczas której będziecie mogli zadać Adamowi nurtujące Was pytania.

Liczba miejsc siedzących (leżaki i ławy) jest ograniczona do ok. 120. Jeśli ktoś planuje przyjść na ostatnią chwilę to prosimy aby wziął ze sobą karimatę, polar lub koc do rozłożenia na piasku – miejsca raczej nie zabraknie :)
Niestety na to spotkanie nie będziemy prowadzić rezerwacji miejsc.

adam-bielecki-szczyt-broad-peak
Adam na szczycie BP

Adam Bielecki – biografia

33 lata. Himalaista i podróżnik. Klub Wysokogórski Kraków. Członek kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej. Pochodzi z Tychów, mieszka w Krakowie. Absolwent Psychologii UJ. Wspina się w górach od 18 lat. Leader kilkudziesięciu wypraw w różne góry na 5 kontynentach. zdobywca wyróżnienia w konkursie Kolosy 2000 za dokonanie w wieku siedemnastu lat, samotnego i w stylu alpejskim wejścia na Khan Tengri 7010 m. Jesienią 2011 roku zdobył piąty szczyt świata Makalu 8463 m bez użycia tlenu. 9 marca 2012 wraz z Januszem Gołębiem dokonał pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I 8068 m co zostało uhonorowane Kolosem i nagrodą Travelera National Geographic, a także uznane zostało za największe osiągniecie w dziedzinie eksploracji w 2012 roku przez prestiżowy portal amerykański explorersweb. Zdobywca K2 (31 lipca 2012) i Broad Peaka – pierwsze zimowe wejście (5 marca 2013). Na wiosnę 2014 roku wziął udział w zakończonej sukcesem wyprawie na północna ścianę Kanczendzongi kierowanej przez Denisa Urubko. Zimą 2016 razem z Jackiem Czechem podjął próbę pierwszego zimowego wejścia na Nanga Parbat 8125. Nigdy nie używał dodatkowego tlenu z butli podczas swoich wspinaczek.

Projekt Plaża Miejska Chwaliszewo i eventy są finansowane ze środków budżetu Miasta Poznania.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia

poznan_ikona