Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Podkarpacie – nowe drogi i promocja przewodnika

Sezon w podkarpackich piaskowcach powoli się zaczyna. Temperatura nareszcie spadła, więc pojawiło się długo oczekiwane tarcie. Z tej okazji proponujemy promocję przewodnika „Podkarpacie. Z Liną”. Tylko teraz każdy kto złoży i opłaci zamówienie na stronie www.sport2b.pl oprócz przewodnika otrzyma także pdf z aktualizacją sektora Sokolego Grzbietu i Plemnika oraz bonus. Cena promocyjna wynosi 25 zł, a promocja potrwa do wyczerpania zapasów magazynowych. W zamówieniu należy wpisać hasło „FUD”, czyli Fundusz Ubezpieczania Dróg. Ilość sprzedanych egzemplarzy bezpośrednio przełoży się na ubezpieczenie kolejnych nowych linii, a warto wiedzieć, że możliwości eksploracyjne na Podkarpaciu wciąż są bardzo duże.

bella
Bella VI+; Ciosy, Podkarpacie fot. Damian Lubojemski

Tylko na Sokolim Grzbiecie w tym sezonie powstały trzy nowości: Podróż Brana VI.2+ (Jacek Trzemżalski); Oko Myśliwego VI.2 i Sześć Minus Tylko Z Nazwy VI- (obie Rafał Nowak, Jacek Trzemżalski). Wszystkie trzy na Dzwonie.

W rejonie Strzelnicy działał Przemek Mytych, który wytyczył dwie nowości na Wielkim Okapie: Mad Mixon VI.4 (na lewo od Jesiennych Lwów) i Maestro VI.4 (na prawo od Rysy Zwornikowej – wspólny start).

jt_przewodnik

Także na Strzelnicy realizacji doczekał się efektowny filar na lewo od Zacięty Joe (Ściana Rozrywkowa): Tańczący Mag VI.5+ to najtrudniejsza jak dotąd nowość w tym roku, autorstwa Szczepana Podolca i Krzysztofa Szalachy.

Dwie nowości powstały również na nieodległych Ciosach: mowa o Arystokracji VI.3 i Pogromcy Patentów VI.2+. Autorami są Leszek Bedrejczuk i Maciej Bedrejczuk. Skała aktualnie jest kompleksowo wyeksplorowana (20 ubezpieczonych dróg), a aktualne topo znajdziecie na stronie www.rkw.org.pl

Także Szczepan Podolec i Krzysztof Szalacha wytyczyli nowości na Kamieńcu. Na Kursowej I za ich sprawą powstały dwie nowe drogi: Tiramisu VI.1 (pierwsza droga od prawej na południowej ścianie) oraz Cafe Baltoro VI.3+ (start jak Hard Rock Cafe, a od drugiej wpinki jak Czyż/Malinowski). Być może dół drogi Czyż/Malinowski także zostanie wyposażony w ringi, bowiem ruch na tej tradowej linii jest niemalże zerowy.

Także na Kursowej I w ringi został wyposażony wysoki highball Krzysztofa Tarkowskiego z 2002 roku: Oczy Ważki VI.3. Dzięki temu odświeżono bardzo ładną linię, która przez lata całkiem zapyziała.

PS.
Na Podkarpaciu powstała jeszcze jedna nowa droga. Na Kamieniu Leskim Adam Zawadzki wytyczył Oblężenie VI.4. Droga to projekt nr 82 w przewodniku – choć na górze nie idzie tak ja Sekcja Sportowa, ale samodzielnie do wspólnego stanowiska.

SPORT2B logo_resized_1

(jt)