Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Podkarpackie nowości 2017 vol.1: Strzelnica

Podkarpacie przeżywa w tym sezonie prawdziwy boom na nowe drogi. W rejonie Strzelnicy powstało wiele nowości, a najwięcej ciekawego działo się w rejonie Centralnego Filara.

Przede wszystkim za sprawą Szczepana Podolca i Krzysztofa Szalachy zostały wymienione ringi na klasykach rejonu, czyli na drogach Wyjec VI.4, Drzewiec VI.3 i Centrala VI.5. Przy okazji powstała nowość łącząca Centralę z Drzewcem – bardzo ładna i logiczna linia Joker VI.4+ (5R+RZ), której autorami są wyżej wymienieni.

Ci sami wspinacze sfinalizowali działania na wybitnym filarze na Ścianie Rozrywkowej na lewo od Zaciętego Joe. Tańczący Mag VI.5 (5R+RZ) zaczyna się od prawej, tak jak Półkownik i przecinając Zaciętego Joe wychodzi filarem. Lekcja Etyki VI.5+ (5R+RZ) zaczyna się tak jak Joe, ale nie wchodzi na restową półkę tylko idzie prosto przez przewieszenie na filar.

Na prawo od Konesera Maciej Bedrejczuk przeszedł wieloletni projekt, który nazwał Akcja Projekty VI.4+ (3R+RZ) – projekt nr 33 w przewodniku „Podkarpacie”.

Centralny FilarJacek Trzemżalski

Centralny Filar

1. Wyjec VI.4
2. Drzewiec VI.3
3. Joker VI.4+
4. Centrala VI.5
5. Rezerwacja VI.5+