Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Podręcznik „górskiej roboty” – nowe i uaktualnione wydanie „Góry – wolność i przygoda”

Góry od zawsze fascynują wędrowców. Miliony ludzi na całym świecie próbują odkryć ich tajemnice. Ta pasja prowadzi wspinaczy w trudne, często dziewicze tereny. Jak jednak bezpiecznie uprawiać ten wymagający niezwykłej siły fizycznej i psychicznej sport? Właśnie z myślą o takich śmiałkach powstało nowe i uaktualnione wydanie książki Góry – wolność i przygoda.

To nowa edycja najpopularniejszego na polskim rynku wydawniczym podręcznika górskiego, nazywanego „górską biblią”. Książka ta przeznaczona jest zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników turystyki pieszej oraz sportów górskich. Dzieli się w niej wiedzą wielu ludzi gór, którzy zwiedzili większość masywów górskich świata.

gory-wolnosc-przygoda

Nowe wydanie zostało wzbogacone o rozdział poświęcony treningowi. Kilka innych niemal całkowicie zmieniono, uwzględniając postęp wiedzy o górach oraz wyniki badań dotyczących bezpieczeństwa wspinaczki i działania w górach. Warto przypomnieć, że alpinizm, taternictwo i wspinaczka kojarzyły się od zawsze z najwyższymi standardami etycznymi. Dlatego autorzy poświęcają temu sporo miejsca – wszak postępowanie według kodeksu wspinaczkowego jest warunkiem bezpieczeństwa. Omówiono też zastosowanie nowego sprzętu, który pojawił się na rynku w ciągu ostatnich lat, oraz nowe techniki pokonywania trudnego terenu.

Piotr Pustelnik, guru polskiego himalaizmu, pisze o tej pozycji tak:
„Znakomita książka! Połączenie profesjonalizmu i skutecznej dydaktyki. Dla początkujących i zaawansowanych”.

 

źródło: inf. prasowa