Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Polak zaginął w czasie zejścia z Aconcaqua

aconcaguaJak informuje serwis tierralatina.pl, 27 stycznia 2013 r. w czasie zejścia ze szczytu Aconcaqua (6962 m n.p.m.) zaginął Polak, uczestnik wyjazdu prowadzonego przez Leszka Cichego. Jest to, jak ustalił serwis, 47 letni opolanin, ostatnio mieszkający w Londynie, Jacek Krawczyński.

Według przywołanego przez serwis komunikatu władz argentyńskiej prowincji Mendoza, tego dnia, między godziną 14 a 15 był wraz z towarzyszem widziany na wierzchołku Aconcaqui. Jak informuje wspomniany serwis, „z niewiadomych względów i mimo psującej się pogody turyści postanowili się podczas zejścia rozdzielić. Spotkać się mieli ponownie w położonym na wyskokości blisko 6000 m n.p.m. obozowisku Cólera, gdzie znajduje się m.in. inaugurowany 2 lata temu wysokogórski schron Elena. Niestety Polak nigdy tam nie dotarł„.

Poszukiwania rozpoczęte już następnego dnia rano, prowadzone na ziemi i ze śmigłowca nie dały rezulatu. Nie znaleziono ani poszukiwanego ani też śladów po nim. Ratownicy przypuszczają, że zabłądził i wszedł na Lodowiec Polaków, gdzie wpadł w szczelinę.

źródło: tierralatina.pl
fot: wikipedia