Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Polish Annapurna IV Expedition 2015 – potrzebne wsparcie!

Już 21 października rusza wyprawa na Annapurnę IV. Celem jest wytyczenie drogi na niezdobytym południowo-zachodnim filarze Annapurny IV (7525). Zespołu Janusz Gołąb, Marcin Yeti Tomaszewski i Michał Król chyba nie trzeba chyba nikomu przedstawiać.

annapurnaIV

Projekt wytyczenia nowej drogi na południowo-zachodnim filarze Annapurny IV powstał w głowach nie tylko aktualnych uczestników wyprawy jak również najważniejszych osobistości polskiego himalaizmu (m.in. Janusza Majera wybitnego himalaisty). Rejon działania charakteryzuje się szczególnie trudnym dostępem.

Możliwy transport śmigłowcem stanowi największą część budżetu ekspedycji jak również barierę, która skutecznie powstrzymuje zespoły z całego świata aby zmierzyć się z tą szczególną, dziewiczą ścianą. Cel ten jest wielkim wyzwaniem, potencjalny sukces stałby się wybitnym osiągnięciem na skalę światową plasującym polski himalaizm w ścisłej światowej czołówce.

annapurnaIVcel

Zespół prosi Was o pomoc. Budżet wyprawy wciąż się nie domyka, dlatego na dobrze już znanym portalu polakpotrafi.pl prowadzona jest zbiórka.

polakpotrafi.pl/projekt/annapurna

Budżet wyprawy wygląda następująco:

budzet

Pomóżmy zebrać brakującą kwotę!

patronaty