Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Polska Nanga?

Nanga Parbat – jeden z dwóch ostatnich, niezdobytych zimą ośmiotysięczników. Tej zimy stanie się celem trzech wypraw w skład których wchodzą Polacy.

diamirnanga
Diamir Face droga nr 1 to droga Kinshofera

Janusz Gołąb i Alex Txikon

Janusz w Lądku Zdrój spotkał się z Alexem Txikonem, w kuluarach dużo mówiło się o pewnych, wstępnych ustaleniach, aż w końcu w zeszłym tygodniu Alex potwierdził. W grudniu rusza na Nangę razem z Daniele Nardim, Ali Sadparą, Ferranem Latorre i Januszem Gołębiem! Rok temu Alex Txikon dotarł w okolice 7800, skąd niestety musiał zawrócić.

golabNangaParbat

Zespół zamierza działać od strony Diamir i wejść drogą Kinshofera.

Janusz po wyprawie na Annapurnę powinien być świetnie zaaklimatyzowany.

Tomasz Maćkiewicz – Czapkins Nanga Light 2015/16

Kolejny rok, kolejna próba. Czapkins zaatakuje Nangę po raz szósty. Drugi raz z Elizabeth Revol.

Wraz z Elsabeth Revol (Francja), w zeszłym roku udało się dotrzeć do wysokości niemalże 7800m. Był to mój trzeci raz na Nanga Parbat powyżej 7000m. Niestety Nanga pozostaje ciągle „niezdobyta”. W trakcie zeszłorocznej wyprawy wspinałem się z Elizą Revol i w efekcie udało nam się dotrzeć dosyć wysoko Jednak nie o tym chcę pisać. Ważnieszy bowiem dla mnie jest fakt, że udało nam się wraz z Eli stworzyć bardzo dobrze funkcjonujący zespół, wspinając się w stylu alpejskim, który już na zwsze chyba pozostanie moim ukochanym stylem.

Tomasz i Elizabeth zamierzają jeszcze raz spróbować wejściia północno-zachodnią ścianą Diamir, niedokończoną drogą wyprawy Reinhold i Hubert Messnerowie, Hanspeter Eisendle i Wolfgang Tomaseth z 2000 roku.

 

Justice for All – Nanga Dream

Kierownikiem tej wyprawy będzie Marek Kłonowski, który w przeszłości próbował zdobyć Nanga Parbat wraz z Tomaszem Mackiewiczem, jednak ich drogi rozeszły się (doszło nawet do małej „kłótni” na profilu fb obu wspinaczy, jednak byli partnerzy potrafili wyjaśnić sobie nieporozumienia). W Justice For All wezmą udział: Paweł Dunaj, Michał Dzikowski, Paweł Witkowski, Tomasz Kuczyński, Tomasz Dziobkowski, Piotr Tomza, Karim Hayat, Safdar Karim.

skladnanga
Wyprawa zamierza do obozu III whodzić drogą Schella na południowo-wschodniej ścianie Rupal, powyżej C3 zespół planuję poruszać się nową drogą.

Justice for All ma rozpocząć się w drugiej połowie listopada, pierwszym, aklimatyzacyjnym, celem wyprawy ma być Rakaposhi od południowo-zachodniej strony.

(pp)