Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Prezes PZA Janusz Onyszkiewicz nagrodzony przez BCC

Janusz Onyszkiewicz
fot. Cancre, Wikipedia

Janusz Onyszkiewicz, prezes Polskiego Związku Alpinizmu został ostatnio uhonorowany nagrodą specjalną Business Centre Club. Odebrał ją 26 stycznia 2013 roku, podczas dorocznej uroczystości przyznania tytułów Liderów Biznesu, która miała miejsce w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie.

Nagroda specjalna BCC przyznawana jest od 1992 roku wybitnym osobistościom spoza środowiska biznesu za przyczynianie się do rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej w Polsce.

Janusza Onyszkiewicza nagrodzono, jak uzasadniał  Business Centre Club, za wkład we „wprowadzenie Polski do NATO a tym samym zwiększenie zaufania strategicznych inwestorów do Polski”.

Laudację na jego cześć wygłosił były premier Tadeusz Mazowiecki, który m.in. stwierdził, że Janusz Onyszkiewicz znacząco przyczynił się do „zgody narodowej”, która doprowadziła Polskę do członkostwa w NATO, co spowodowało, że nasz kraj stał się w oczach inwestorów miejscem przewidywalnym.

Obok Janusza Onyszkiewicza nagrody specjalne BCC otrzymali były wicepremier i minister gospodarki Janusz Steinhoff oraz były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair.

źrodła: isl.info.pl; wyborcza.pl; demokraci.pl (PR)