Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Puchar Małych Wspinaczy

Ogłaszamy, że w tym roku także najmłodsi wspinacze (krasnale – do 9 lat) będą mieli swój puchar. Pozwoli on docenić i nagrodzić najlepszych Małych wspinaczy każdego roku.

Roboczo nazwaliśmy go Pucharem Małych Wspinaczy :)

Klasyfikacja pucharowa będzie tworzona na podstawie wyników z zawodów PZA dla Dzieci i Młodzieży, które będą się odbywały w danym roku. Do klasyfikacji końcowej zaliczane będą cztery lub pięć najlepszych wyników uzyskanych przez uczestnika spośród wszystkich zawodów PZA (na wzór czeskiego system liczenia miejsca w rankingu). Zawsze będzie to liczba zawodów w danym roku minus dwa.

Przykładowo, w tym roku planowanych jest sześć zawodów pucharowych DiM, więc do klasyfikacji pucharowej policzymy 4 najlepsze starty dziecka w sezonie. Jeżeli nastąpią jakieś zmiany w trakcie roku (co się zdarza) i np. przybędą jeszcze jedne zawody dla dzieciaków, to do klasyfikacji policzymy pięć najlepszych wyników dziecka (7-2=5). Taki system liczenia punktów pozwoli na dobre miejsce w rankingu najlepszym wspinaczom, a nie tylko tym, którzy najwięcej startują.

Tabela pucharowa będzie aktualizowana po każdych zawodach Pucharu Polski Dzieci i Młodzieży. W tym momencie mamy wyniki z zawodów z Wrocławia, a w najbliższy weekend odbędą się zawody w Krakowie.

Udostępniajcie proszę tą informację jak najszerzej i prześlijcie osobom najbardziej zainteresowanym (ściankom wspinaczkowym, trenerom sekcji dziecięcych, rodzicom).

Nad liczeniem punktów i nad sprawami organizacyjnymi, będziemy czuwać razem z Michałem Panenką (pomysłodawcą pucharu).

Tomek Włodarczyk
Mali Wspinacze