Puchar Młodzików i Dzieci w Jaworznie

W dniu 22 listopada 2014 na sztucznej ścianie wspinaczkowej w Gimnazjum nr 3 w Jaworznie odbyły się zawody z cyklu Pucharu Młodzików i Dzieci.

Była to już 6 runda zmagań w Pucharze — za dwa tygodnie młodzi wspinacze spotkają się na zawodach w Nowym Sączu.

Wracając do zawodów w Jaworznie — w rywalizacji wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z całej Polski: Warszawy, Lublina, Nowego Sącza, Tarnowa, Zabrza, Bytomia, Krakowa, a nawet wystartowała ekipa z Republiki Czech, dokładnie z Klubu Banik Karvina.

ppmid2014_jaworzno1

Zawody odbywały się w konkurencji na czas więc odbyły się w miarę szybko, ale nie to decydowało o atmosferze zawodów. Gościem specjalnym zawodów była Edyta Ropek ze swoim trenerem Arkadiuszem Kamińskim. Edyta Ropek — wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, Mistrzyni Europy, trzykrotna zdobywczyni Pucharu Świata właśnie w czasówkach — to mobilizowało zawodników bardziej niż punkty, nagrody itp.

ppmid2014_jaworzno2

Patronat nad zawodami objął Prezydent miasta Jaworzna — Pan Paweł Silbert.

Organizatorzy: MDK, PZA, UKS K-2, MSiT, Gimnazjum nr 3.

Partnerzy: U. M. Jaworzno.

Patronat: Prezydent Miasta Jaworzno.

Patronat medialny: www.mdk.jaw.pl.

 

Skrócone wyniki

Dzieci młodsze

1 miejsce — Mariana Janošova — Banik Karvina
2 miejsce — Martyna Szymańska — UKS Brzeszcze
3 miejsce — Milena Ciechanowska — GTW Gliwice

1 miejsce — Kosma Krzystyniak niezrzeszony
2 miejsce — Filip Grabacki — Reni Sport Kraków
3 miejsce — Tymon Karczmarczyk

Dzieci

1 miejsce — Marketa Janošova — Banik Karvina
2 miejsce — Alicja Kwiatkowska — UKS Skarpa Lublin
3 miejsce — Dominika Majszczyk — UKA Agama Warszawa

1 miejsce — Jan Gurba — KW Nowy Sącz
2 miejsce — Konstanty Sobański — KW Warszawa
3 miejsce — Kamil Damian — MKS Tarnowia

Młodzicy

1 miejsce — Aleksandra Kałucka — MKS Tarnovia
2 miejsce — Natalia Kałucka — MKS Tarnovia
3 miejsce — Marcelina Matyjaszczyk

1 miejsce — Olaf Malinowski — UKS Skarpa Lublin
2 miejsce — Dominik Wypiór — KS Skarpa Bytom
3 miejsce — Miłosz Bujak — KS Skarpa Bytom
4 miejsce — Paweł Sikora — UKS K-2

Grzegorz Tucki

źródło: PZA

You might also like More from author