Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Puchar Polski Młodzików i Dzieci – Wrocław

Sobotnimi zawodami we Wrocławiu wystartowały tegoroczne zmagania najmłodszych wspinaczy w Pucharze Polski Młodzików i Dzieci. Na starcie  imprezy stanęło 84 najlepszych zawodników z całej Polski.

Budowana przez zimę moc dzieciaków,  tradycyjnie już,  lekko zaskoczyła kolejnych organizatorów zawodów pucharowych. Ze zdziwieniem oglądali jak zawodnicy z czołówki, jeden za drugim topują komplet dróg eliminacyjnych i finałowych. Świetne starty doprowadziły do tego, że w czterech grupach o ostatecznym podziale miejsc na podium decydowały superfinały, gdzie i tak do wyłonienia zwycięzców potrzebny był pomiar czasu.  Nie zmienia to jednak, ogólnego, bardzo pozytywnego obrazu całych zawodów, przeprowadzonych bardzo sprawnie, z dobrym sędziowaniem i w świetnej atmosferze.

Wśród młodzików nadal bezkonkurencyjny był Rafał Bąk, topując wszystkie drogi i osiągając najlepszy czas w superfinale. W tej kategorii doszło też do niespodzianki, etatowi medaliści z ubiegłego roku, Dominik Kłopotek i Miłosz Bujak na jednej z dróg eliminacyjnych trafili na wybitnie parametryczne miejsce i zgodnie odpadli, a w finale, mimo topów, nie byli już w stanie nadrobić straty i uplasowali się na dalszych miejscach. Niezwykłe zacietą rywalizację młodziczek (aż 5 dziewcząt z kompletem topów) zwyciężyły siostry Ola i Natalia Kałuckie, tym razem Ola cieszyła się ze złota, Natalia zajęła drugie miejsce. Rafał i bliźniaczki Kałuckie już za rok startować będą w kategoriach juniorskich – będzie się działo.

Wśród dzieci do lat 11 obyło się bez superfinałów. Już w finale na swoją korzyść, rywalizację ze starszymi kolegami, udało się rozstrzygnąć Kostkowi Sobańskiemu – jako jedyny zatopował wszystkie drogi, taki sam wynik zapewnił też zwycięstwo Biance Janeckiej wśród dziewczynek.

Prawdziwe morze potu i łez popłynęło jak zwykle w najmłodszej kategorii do lat 9, Martynka Szymańska potrzebowała superfinału by obronić się przed imponującym atakiem malutkiej, ledwie siedmioletniej ale bardzo silnej Mai Oleksy, a wśród chłopców superfinał dał zwycięstwo Kacprowi Kusionowi, który był tego dnia zdecydowanie najlepiej dysponowanym krasnalem.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach

Młodziczki

20140412_mlodziczki

1. Aleksandra Kałucka – MKS Tarnovia
2. Natalia Kałucka – MKS Tarnovia
3. Maja Rudka – KS Korona Kraków

Młodzicy

20140412_mlodzicy
1. Rafał Bąk – CW Transformator
2. Michał Serafiński – UKS Konin
3. Kajetan Kupś – Strefa Wspinania Kraków

Dzieci/dziewczęta

20140412_dziewczynki
1. Blanka Janecka – Witchholds
2. Weronika Wróbel – MKS Tarnovia
3. Martyna Ciechanowska – GTW Gliwice

Dzieci/chłopcy

20140412_chlopcy
1. Konstanty Sobański – KW Warszawa
2. Bartłomiej Winiarek – UKA Warszawa
3. Jan Gurba – KW Nowy Sącz

Krasnale/dziewczynki

20140412_krasnaledz
1. Martyna Szymańska – UKS Brzeszcze
2. Maja Oleksy – MKS Tarnovia
3. Milena Ciechanowska – GTW Gliwice

Krasnale/chłopcy

20140412_krasnale
1. Kacper Kusion – Kraków
2. Florian Akszterowicz – MKS Tarnovia
3. Bartosz Krzysztoń – UKS Konin

 

Pełne wyniki dostępne w pliku pdf na stronach PZA. 

Puchar Młodzików i Dzieci jest współfinansowany przez:
Ministerstwo Sportu i Turystyki

Galeria zdjęć dzięki uprzejmości Tomka – Mali Wspinacze