Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Puchar Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów na Poziomie – coraz więcej zawodników zainteresowanych czasówkami.

Od momentu ogłoszenia trójboju we wspinaczce sportowej jako dyscypliny olimpijskiej, możemy zaobserwować coraz większe zainteresowanie konkurencją na czas na całym świecie. Dzieje się tak również na naszym krajowym podwórku.

Najlepszym dowodem na to jest Puchar Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów, jaki odbył się w minioną sobotę w Sosnowcu. Gospodarzem imprezy było centrum wspinaczkowe Sport Poziom 450. Do rywalizacji o jak najlepsze czasy na 10 metrowej ścianie do bicia rekordów świata, stanęło 76 zawodników i zawodniczek. Nowością dla kategorii młodzików w tym roku, jest format rozgrywania zawodów na czas. Podobnie jak starsze kategorie, ścigają się oni już również na standardzie IFSC, ale z drobnymi ułatwieniami w postaci dodatkowych chwytów.

Skrócone wyniki zawodów: Juniorzy i Juniorki:
1. Miłosz Bujak (Skarpa Bytom) i Aleksandra Kałucka (KU AZS PWSZ Tarnów)
2. Konrad Gruszka (KU AZS PWSZ Tarnów) i Natalia Kałucka (KU AZS PWSZ Tarnów)
3. Olaf Malinowski (Pol-Inowex Skarpa Lublin) i Maja Rudka (KS Korona Kraków)

Juniorzy młodsi i Juniorki Młodsze:
1. Jan Gruba i Bianka Janecka (KW Częstochowa)
2. Jan Kroszka (Stowarzyszenie GTW) i Małgorzata Włodarczyk (KWS Klif Tarnowskie Góry)
3. Jan Tkaczyk (Pol-Inowex Skarpa Lublin) i Julia Głowacka (Pol-Inowex Skarpa Lublin)

Młodzicy chłopcy i dziewczynki:
1. Piotr Niżnik (Bełchatowski Klub Wysokogórski) i Daria Marciniak (Skarpa Bytom)
2. Oskar Szalecki (KS Sportiva Tarnów) i Barbara Wójcik (KW Kielce)
3. Maciej Janusz i Milena Ciechanowska (Stowarzyszenie GTW)

Na ścianę Poziomu 450 młodzi zawodnicy wrócą jeszcze na wiosnę. W dniu 19 maja odbędą się tam Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w konkurencji prowadzenie.

Natomiast dla zawodników z Kadry Narodowej, już za dwa tygodnie w Tarnowie, odbędą się konsultacje w konkurencji na czas. Mogą w nich uczestniczyć zawodniczy powołani do KN we wszystkich trzech konkurencjach wspinaczkowych. Komisja Wspinaczki Sportowej zaprasza również zainteresowanych trenerów, chcących podszkolić swój warsztat w konkurencji na czas, do obecności na konsultacjach. W harmonogramie przewidziane jest także szkolenie z rozliczeń dofinansowań PZA i spotkanie dotyczące sezonu startowego 2018, programu przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020, kadr olimpijskiej i młodzieżowej.

Szczegółowe info: http://pza.org.pl/news/news-sport/konsultacje-kadry-narodowej-tarnow-2018

Monika Prokopiuk