Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Puchar Świata na czas — Jekaterynburg 2013

Komisja Wspinaczki Sportowej powołała reprezentację Polski na Puchar Świata we wspinacze na czas w Jekaterynburgu (16–20.05.2013): Edytę Ropek, Klaudię Buczek, Monikę Prokopiuk, Jędrzeja Komosińskiego i Marcina Dzieńskiego. Dofinansowania otrzymują wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy na podstawie uzyskanych wyników w zawodach międzynarodowych.

Niestety z w/w grona wypadła Edyta Ropek, aktualna Mistrzyni Europy we wspinaczce sportowej, zawodniczka MKS Tarnovia Grupa Azoty Elzat, doznała poważnej kontuzji kolana. W miniony czwartek, w trakcie treningu z goszczącymi w Tarnowie zawodnikami Reprezentacji Francji we wspinaczce, doznała poważnego urazu kolana.

fot. edytaropek.pl
fot. edytaropek.pl

Jak komentuje całą sytuację Edyta: „Co się stało, to się nie odstanie. Nie wracam do tego, nie myślę co by było gdyby. Czekam na dzień „zero”, czyli zabieg rekonstrukcji. Chcę by odbył się jak najszybciej. Od tego dnia zaczyna się nowy plan, który ma na celu mój powrót do formy. Czuję się jak przed wielkim wyzwaniem, zupełnie nowym”.

Jak dowiadujemy się z profilu fb Edyty  „Decyzja zapadła. Jutro dzień „zero”, idę pod nóż.”

Trzymamy kciuki za zabieg Edyty i jak najszybszy powrót do formy. Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia, oby kolejna edycja PŚ była dla nas przynajmniej tak dobra jak poprzednia.

 

źródło: pza, edytaropek.pl