Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

PZA – 30 października mija termin składania wniosków o dofinansowanie wypraw

Polski Związek Alpinizmu przypomina, że tylko do końca miesiąca można składać wnioski o dofinansowanie wyjazdów/wypraw na 2017 rok.

logo pza1

Drodzy Wspinacze, Zawodnicy Kadry Narodowej we Wspinaczce Wysokogórskiej, przypominamy o obowiązującym regulaminie dofinansowań wyjazdów.

Regulamin jest rygorystyczny. Sztywne zasady zostały wymuszone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, które dofinansowuje m.in.: zgrupowania, zawody, doszkalanie kadry trenerskiej. PZA nie jest w stanie poluzować tych wymagań. Nie jesteśmy też w stanie oddelegować dodatkowych ludzi aby pisali za Was uzupełnienia wniosków czy monitowali braki w dokumentacji ze względu na brak środków na ten cel. Jesteśmy tylko przekaźnikiem pieniędzy z MSiT i musimy spełnić wszystkie wymagane przez nie procedury. Pamiętajcie: nie my ustalamy te zasady ale niestety musimy je egzekwować, żeby umożliwić Wam otrzymanie dofinansowania. Wy natomiast, Drodzy Wspinacze, musicie zdać sobie sprawę z tego, że jesteście zawodnikami Kadry Narodowej oraz, że otrzymując pieniądze, podejmujecie określone zobowiązania. Poniżej wyciąg z regulaminu, który ułatwi Wam złożenie wniosku i rozliczenie wyjazdu.

Mamy nadzieję, że ze zrozumieniem podejdziecie do tych zmian. Biuro PZA jak i Komisja Wspinaczki Wysokogórskiej od 2016 roku również mają więcej pracy przy obsłudze dofinansowań. Wszyscy musimy stawić czoła nowym wymaganiom.

Szczegółowe informacje na stronie PZA.