PZA – 30 października mija termin składania wniosków o dofinansowanie wypraw

Polski Związek Alpinizmu przypomina, że tylko do końca miesiąca można składać wnioski o dofinansowanie wyjazdów/wypraw na 2017 rok.

logo pza1

Drodzy Wspinacze, Zawodnicy Kadry Narodowej we Wspinaczce Wysokogórskiej, przypominamy o obowiązującym regulaminie dofinansowań wyjazdów.

Regulamin jest rygorystyczny. Sztywne zasady zostały wymuszone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, które dofinansowuje m.in.: zgrupowania, zawody, doszkalanie kadry trenerskiej. PZA nie jest w stanie poluzować tych wymagań. Nie jesteśmy też w stanie oddelegować dodatkowych ludzi aby pisali za Was uzupełnienia wniosków czy monitowali braki w dokumentacji ze względu na brak środków na ten cel. Jesteśmy tylko przekaźnikiem pieniędzy z MSiT i musimy spełnić wszystkie wymagane przez nie procedury. Pamiętajcie: nie my ustalamy te zasady ale niestety musimy je egzekwować, żeby umożliwić Wam otrzymanie dofinansowania. Wy natomiast, Drodzy Wspinacze, musicie zdać sobie sprawę z tego, że jesteście zawodnikami Kadry Narodowej oraz, że otrzymując pieniądze, podejmujecie określone zobowiązania. Poniżej wyciąg z regulaminu, który ułatwi Wam złożenie wniosku i rozliczenie wyjazdu.

Mamy nadzieję, że ze zrozumieniem podejdziecie do tych zmian. Biuro PZA jak i Komisja Wspinaczki Wysokogórskiej od 2016 roku również mają więcej pracy przy obsłudze dofinansowań. Wszyscy musimy stawić czoła nowym wymaganiom.

Szczegółowe informacje na stronie PZA.

You might also like More from author