Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Relacja z 2 Beskidzkiej Ligii Boulderowej

Druga odsłona Beskidzkiej Ligi Boulderowej już za nami. Zawody tym razem odbyły się w Wadowicach na „Boulder.com.pl”, ale przyjmie się raczej nazwa, która już zaczęła funkcjonować „Boulder u Taśmy”.

Ze względu na małą powierzchnię obiektu, zawody odbywały się przez dwa dni. Ci, co zdecydowali się na przyjazd w piątek mieli komfortową możliwość wbicia się w dowolnego balda bez żadnych kolejek. Do pokonania było 9 łatwych problemów, na których można było rozgrzać nie tylko palce. Te ułożone w zacięciu i kominie rozgrzewały plecy, szyję i gałki oczne żeby dostrzec to, o co można się oprzeć. Na drodze był tylko jeden przechwyt. W sobotę było już ciaśniej, ale grupa dwunastoosobowa dawała radę i czas 2:30 spokojnie wystarczał żeby pokonać wszystkie 30 boulderów, a przynajmniej się wstawić. Z sześciu najtrudniejszych dwa baldy okazały się średnimi, bo zapomnieliśmy nakleić ograniczniki. Ale miało to i dobre strony, bo łatwo można było wkośić mocną cyfrę. Przystawki na pionie sprawiały wiele radości, bo siły za dużo nie potrzeba użyć a mimo to tyłek ciąży i jakoś przechwycić się nie da. Gdy wreszcie się zaTOPuje, banan na buzi gwarantowany. Średnie baldy to 6a do 6c najczęściej takie, że zanim się wstawisz to musisz pokminić. Założeniem imprezy było, żeby się nawspinać i patrząc po wynikach plan się powiódł. Można było zebrać 120 punktów.

4

Najlepszym okazał się Paweł Zioło TRIPOINT, który zebrał 118 punktów. Na dwóch najtrudniejszych musiał powalczyć, pozostałym nie dał szans, padły w pierwszej próbie. Następnie uplasował się (115) Kajtek Pawelec KS KORONA, (114) Szymon Pęcikiewicz (16 lat). Dziewczyny też pokazały, na co je stać i tutaj podobnie Team TriPoint wywalczył pudło zaliczając 94 punkty Strzałka KW BB / TRIPOINT, (80) Jadwiga Szkatuła RENISPORT (16 lat) wykazała się walecznością i zdeterminowaniem zajmując drugą lokatę, (73) Bogusia Gerc. Na koniec włączyliśmy wirującą maszynę losującą i pierwszą nagrodę – „koszulkę TriPoint” wylosował Paweł Zioło – fundator tej nagrody. Bez zbędnych ceregieli pozbawiliśmy Pawła tej nagrody i koszulka ląduje u Jadwigi Szkatuła. Z worka na magnezję z logo „Boulder u Taśmy” będzie się cieszył Jaguar. Nagrody są do obioru na „Totemie”. W zawodach wzięło udział ponad 40 zawodników. Część nazwisk w wynikach może być przekręcona lub niekompletna, zatrudniony grafolog poddał się, proszę do nas napisać to poprawimy. Za miesiąc spotykamy się w Bielsku na Totemie.

Zapraszamy i do zobaczenia Team BLB

Wyniki:

blb_wyniki