Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

RELACJA Z ZAWODÓW BULDEROWYCH „O DREWNIANĄ KLAMĘ”

Dnia 14 lutego 2015r. w Kielcach na ściance wspinaczkowej Świętokrzyskiego Klubu Alpinistycznego na terenie Bazy Zbożowej odbyły się zawody bulderowe „o drewnianą KLAMĘ”. To już szósta edycja zawodów, w których wystartowało ponad 50 zawodników – w tym 11 dzieci. Jednak w tym wypadku organizatorzy zmienili formułę zawodów – zamiast eliminacji i finałów na uczestników czekało 20 przystawek o różnym stopniu trudności. Tylko nielicznym udało się wciągnąć wszystkie w ciągu 1h i 45min. Dla dorosłych pojawił się nowy   szczegół w formule – mogli zarobić ekstra punkty za Flasha (aż 5punktów!!!).

klama_kielce00008

Impreza rozpoczęła się o godzinie 9.30 startem najmłodszych. Wszyscy dzielnie walczyli na 19 bulderkach. Najlepszym z najlepszych okazał się Miłosz Bujak, który zrobił 18 problemów (które wcale nie były takie łatwe), tym samym zdobywając 54pkt. Miłosz startował w kategorii dzieci starszych, tj. klasa 4-6, zajął pierwsze miejsce na podium i oczywiście jedyną w swoim rodzaju drewnianą KLAMĘ.  Drugi w tej kategorii uplasował się  Mikołaj Szymecki, który uzyskał 39pkt, natomiast na trzecim miejscu znalazł się Olek Majda, który wywalczył 32pkt.

Natomiast wśród starszych dziewczyn na najwyższym miejscu na podium stanęła Marysia Nazarkiewicz zdobywając 37pkt, zaraz za nią znajdue się  Ania Szkliniarz 35pkt. Trzecie miejsce ex aequo na liczbę punktów dla  Oli Wójcik 33pkt. i Alicji Kwiatkowskiej. Zaraz za podium znalazła się  Zosia Korczak zdobywając 12pkt.

klama_kielce00003

W kategorii dziewczynek młodszych (klasa 1-3) wystartowała tylko Basia Wójcik, która świetnie poradziła sobie z bulderkami zaliczając 10 topów i 5 bonusów, co dało jej 35pkt. Wśród chłopców młodszych prym wiódł Błażej Kosmalski zdobywając 37pkt. Drugi na podium stanął Roch Kopeć, który dzielnie wywalczył 23pkt.

Patrząc po uśmiechach na twarzach najmłodszych śmiemy twierdzić, że zawody im się podobały (choć nie mamy pewności czy powodem radości nie były nagrody)  i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również do nas przyjadą ze swoimi kolegami i koleżankami.

klama_kielce00020

Niestety od kilku lat nad naszymi zawodami wisi fatum, kiedy byśmy nie robili zawodów na zewnątrz jest zawsze ciepło, słonecznie i część osób nie dojeżdża węsząc warun w skałach. Tak było i tym razem. Choć był wyjątek – chłopaki z Rzeszowa odwiedzili nasze zawody po tym, jak wcześniej rozgrzali się na baldach na Kamieniu Michniowskim, gdzie jednak warun nie był taki świetny. I dzięki temu zajęli miejsca na podium i sprzątnęli sprzed nosa innym uczestnikom drewnianą KLAMĘ. Pierwszym okazał się Krzysiek Szalacha, który wysiekał wszystkie baldy i zdobył 90 pkt. na 100 możliwych. Zaraz za nim pojawił się Bartek Opiela – 79 pkt, a następnie Adam Nowak – 72 pkt.

klama_kielce00021

Jeśli chodzi o panie na najwyższym miejscu na podium stanęła Joanna Oleksiuk zdobywając 52 pkt, druga była Ola Romejko-Klentak – 47 pkt. i trzecia Dominika Bryła – 46 pkt. Każdy z zawodników miał okazję na pokazanie co potrafią i świetnie im to wyszło. Gratulujemy wszystkim zawodnikom powera i wytrzymałki.

Wielki dzięki dla organizatorów, routesetterów, a przede wszystkim dla sponsorów, którzy od kilku lat wspierają i wspomagają nasze zawody:

Powersport Piotr Kotwica,

E-pamir,

Speed Med Poland Ratownictwo

Szkoła wspinania 9a,

Top Szkoła wspinania,

Northmoon,

Strefa Outdooru,

Redpoint.pl,

Football Factory 

Pozdrawiamy i zapraszamy za rok
Świętokrzyski Klub Alpinistyczny