Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Relacja z zawodów wspinaczkowych ANTYgrawitacja

W weekend 16-17 listopada odbyła się w Poznaniu IX edycja Ogólnopolskich Zawodów Wspinaczkowych. Na starcie stanęło 118 zawodników w kategoriach kobiety i mężczyźni (od 17 roku życia) oraz juniorki i juniorzy (13-16 lat). Po raz pierwszy organizatorzy KSE ON-SIGHT i CW Krajalnia utworzyli kategorię dla dzieci do 12 roku życia, dzięki czemu 19 młodzików mogło spróbować swoich sił w konkurencji linowej i bulderingowej. Zawody rozegrano na dwóch ścianach: w nowym poznańskim obiekcie – Centrum Wspinaczkowym Krajalnia oraz bulderowni Climbing Spot.

P1090057

 

Pierwsza część zawodów została rozegrana w Krajalni. Dla zawodników przygotowano 12 dróg: 5 dróg na prowadzenie i 7 z górną asekuracją. Dla młodzików zostały ułożone 3 drogi, dostosowane parametrem do najmłodszych.

Wspin_dziewczyn

Zawodnicy startowali w 3 grupach, po 2,5 godziny każda na wszystkie drogi. Dwie najtrudniejsze drogi za VI.4 i VI.5+ niestety nie miały topa, a jako jedyny bonusy przytrzymał Jakub Jaworski (qubsteam.pl, wspinanie-paklenica.com, Tarnogaj Team, G4, CLS24, 330.pl), przodując w wynikach po pierwszym dniu zawodów. W kategorii kobiet na prowadzenie wysunęła się trójka pań: Katarzyna Mirosław (Skarpa Lublin), Paulina Kaźmierczak (KSE ON-SIGHT) i Emilia Płaczek .

DSC_0352

O 9:00 w niedzielę pierwsza grupa zawodników, głównie młodzików i juniorów, rozpoczęła zmagania z bulderami na Climbing Spot. Młodziki wbijały się w łatwe baldy, a każdy kolejny przechwyt był dla nich dodatkowo punktowany, co mocno zróżnicowało ich pozycje w klasyfikacji generalnej.

Wrzesinski

10 przygotowanych problemów nie zmieniło układu w pozycjach po konkurencji linowej w pierwszych trójkach kategorii kobiet, mężczyzn, juniorek i juniorów. Najtrudniejszy bald niestety nie doczekał się przejścia, ale kilku mocnych zawodników utrzymało bonus, a wśród nich Michał Wrzesiński (KSG Direta), który różnicą jednego punktu względem Tomka Niburskiego (Granit , Fpinka) zajął 4. miejsce w klasyfikacji generalnej.

DSC_0419

Gratulacje dla zwycięzców!

 

Kategoria mężczyzn:

 1. Jaworski Jakub (qubsteam.pl, wspinanie-paklenica.com, Tarnogaj Team, G4, CLS24, 330.pl)
 2. Kantyka Andrzej (ZERWA Wroclaw)
 3. Niburski Tomek (Granit , Fpinka)

Kategoria kobiet:

 1. Mirosław Katarzyna (Skarpa Lublin)
 2. Kaźmierczak Paulina (KSE ON-SIGHT)
 3. Płaczek Emilia

Kategoria juniorów:

 1. Taranowski Stanisław
 2. Przybyła Mikołaj (Wolsztyński Klub Sportów Górskich)
 3. Lorenc Kacper (Wolsztyński Klub Sportów Górskich)

Kategoria juniorek:

 1. Kmita Aleksandra (Klasztor Koshaolin)
 2. Żok Marta (Wolsztyński Klub Sportów Górskich)
 3. Ludek Olga (Climbing Spot)

Kategoria młodzików:

 1. Walczak Staś (Climbing Spot)
 2. Biskupska Weronika (Climbing Spot)
 3. Sławianowski Maciej

Mocne podziękowania należą się routsetterom, dzięki którym uczestnicy mieli możliwość powspinać się na bardzo zróżnicowanych pod względem trudności drogach, a także zmierzyć się z najtrudniejszymi problemami.

Drogi układali: Michał Górski ‘Góral’, Mateusz Gruszka ‘Hans’, Mikołaj Pochylski ‘Beton’, Tomasz Wawrzyniak, Basia Sobańska. Ekipa Krajalni: Marcin Tupalski ‘Lobo’, Rafał Szewczyk, Jan Rafalski, Wojtek Kaczmarek. Ekipa z Klubu Sportów Ekstremalnych ON-SIGHT: Marek Kaluba, Paulina Kaźmierczak (drogi dla młodzików), Łukasz Kielin, Marcin Pieczyński, Adam Rosiński.

DSC_0141

 

Zawody nie odbyłyby się bez sponsorów, którzy ufundowali nagrody dla zwycięzców oraz do rozlosowania wśród uczestników i wolontariuszy:

Sklep Górski rockice.pl, SGB Bank S.A., Nikwax, Scarpa, Berghaus, HEART BEAT, Sklep Turystyczny Tuttu, Sklep Woda Góry Las, Climbe.

Dziękujemy i do zobaczenia na X edycji ANTYgrawitacji.

Weronika Wyrwicka-Cytawa

KSE ON-SIGHT