Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Relacja ze spotkania „Ludzie Gór” – Jacek Czech

Wczoraj w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach odbyła się prelekcja Jacka Czecha na temat zdobycia północnej ściany Matterhorn. Jacek Czech to człowiek orkiestra w dziedzinie aktywności w górach. Instruktor taternictwa i alpinizmu PZA, człowiek odpowiedzialny za szkolenia ludzi w programie Polski Himalaizm Zimowy, skialpinista … itd.

20150421_201440

W kameralnej sali teatralnej MDK w spotkaniu uczestniczyło około 30 osób. Piękne zdjęcia i pasjonujące opowieści Jacka o działalności tej zimy w Alpach sprawiły, że spotkanie należy uznać za bardzo udane. Głównym tematem prelekcji była próba zespołu Czech, Bielecki, Tekieli na północnej ścianie Eigeru i zdobycie północnej ściany Matterhorn drogą braci Schmidtów. Z pierwszego celu zespół wycofał się zjazdami, z powodu złych warunków w ścianie, drugi cel został osiągnięty w bardzo dobrym stylu po około 15 h wspinaczki.

Dziękujemy wszystkim przybyłym, na spotkanie z serii „Ludzie Gór” i zapraszamy na kolejne już jesienią. Dziękujemy także prelegentowi i MDK za gościnę.

Organizatorami spotkania byli:

PORTAL AKTYWNI W GÓRACH
W SKALE SZKOŁA WSPINANIA HALINY I JACKA CZECHÓW
MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY

Partnerami i Patronami medialnymi byli:

PHOENIX-ACTIVE.PL
JASNA Sport i Rekreacja
Żyj-aktywnie.pl
BEZDROŻA

 

Z taternickim pozdrowieniem

Tomasz Marek Badur