Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Rodziny zaginionych na Kazbeku proszą o pomoc

Od 22 września 2013 trwa nieustannie akcja ratunkowa na górze Kazbek w Gruzji, gdzie zaginęli nasi synowie: Bartłomiej Wojewodzic – Wadowice, Łukasz Zajder – Dwikozy obaj z kierunku turystyka i rekreacja na WGGiOŚ AGH w Krakowie i Piotr Bogdanowicz – Warszawa.

Są to młodzi pasjonaci zakochani w górach i wspinaczce.
Do dnia dzisiejszego cała trójka zaginionych pozostaje gdzieś u szczytu góry. Szanse na odnalezienie żywych z godziny na godzinę tragicznie maleją.

Od kilku dni ratownicy gruzińscy i rosyjscy nie mieli możliwości dotarcia do zaginionych – fatalne warunki atmosferyczne. Obawiamy się’ że zakres i zasięg tych poczynań na miejscu jest niewystarczający (zbyt mało ratowników zaangażowanych w akcję zarówno ze strony gruzińskiej jak i rosyjskiej) nie ma na miejscu żadnego polskiego ratownika ani osoby która w kompetentny i fachowy sposób mogłaby koordynować akcję ratunkową, a pomoc Konsulatu ogranicza się tylko do przekazywania informacji.

Próbujemy ze swej strony zebrać grupę ratowników w Polsce, wysłaliśmy również do Kancelarii Premiera prośbę o pomoc w zebraniu choć kilkuosobowego zespołu ratunkowego, który niezwłocznie wyleciałby do Gruzji aby wesprzeć akcję ratunkową na miejscu. Na tą chwilę niestety jeszcze nie mamy takiej ekipy.

Błagamy i prosimy o uruchomienie wszelkich kontaktów, które umożliwią znalezienie ratowników mogących jak najszybciej dotrzeć do naszych dzieci.

Warunki pogodowe nie pozwalają na najmniejszą zwłokę. Dysponujemy środkami finansowymi niezbędnymi do przeprowadzenia akcji, jednak nie mamy nikogo kto mógłby podjąć się tego trudnego wyzwania.

Błagamy o pomoc
Przerażeni i zrozpaczeni Rodzice

Kontakt:
Włodzimierz Wojewodzic 606194264 338732038
Krzysztof Zajder 691897386 158311842
Andrzej Bogdanowicz 799215311

źródło: wspinanie.pl