Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Rudawy Janowickie – zakaz wstępu do lasu!

Nadleśniczy Nadleśnictwa Kamienna Góra podjął decyzję o wprowadzeniu okresowego zakazu wstępu do lasu. Obowiązuje on od dziś – 12 sierpnia. Co prawda większość skał znajduje się na terenie nadleśnictwa Śnieżka jednak jak udało nam się ustalić, zakaz w najbliższych dniach może zostać rozszerzony o wszystkie tereny leśne na terenie województwa dolnośląskiego.
W związku z tym wszyscy którzy planowali wybrać się w Rudawy Janowickie powinny zrewidować swoje plany i sprawdzać aktualne informacje. Prognozy pogody nie wskazują, żeby sytuacja w najbliższym czasie poprawiła się.

Teren nadleśnictwa Kamienna Góra obejmuje:  Sudety Zachodnie – Karkonosze, Góry Kaczawskie i Rudawy Janowickie oraz masyw Sudetów Środkowych – Bramy Lubawskiej, Gór Wałbrzyskich, Gór Kamiennych, Obniżenia Ścinawki i Gór Stołowych.

sokolikifotMichalKajca
Sokoliki. fot. Michał Kajca

Decyzję o zakazie wejścia możecie znaleźć pod adresem: http://www.kamienna.wroclaw.lasy.gov.pl/documents/21700417/23523211/Decyzja+9_2015.pdf/53a57839-3ee0-4d1b-8d5a-7dc95c6e66ce