Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Rusza pierwsza polska narciarska wyprawa w Karakorum Gasherbrum II 8035 – Ski Expedition 2015

Olek Ostrowski (KW Kraków) i Piotrek Śnigórski ruszają 17 czerwca do Pakistanu. Ich celem jest dokonanie pierwszego polskiego zjazdu na nartach z Gasherbruma II – 8035 m n.p.m.

Travelery_5

Po spędzeniu 2 dni w Islamabadzie i załatwieniu ostatnich wyprawowych formalności ruszą Karakorum Highway w stronę celu. 24 czerwca z miejscowości Askole rozpocznie się tygodniowy trekking wzdłuż lodowca Baltoro z zapierającymi dech w piersiach widokami na absolutne klasyki wspinaczkowe: Trango Tower, Masherbrumy, Mustang Tower i wreszcie Górę Gór – K2. Do bazy pod Gasherbrumem II na wysokości ok. 5300 m n.p.m. na lodowcu Abruzzi wyprawa dotrze 30 czerwca.

tapeta

Cały lipiec przeznaczony jest na działalność górską na drodze normalnej: aklimatyzację, założenie kolejnych obozów, próbę ataku szczytowego i zjazd z wierzchołka na nartach. Obóz pierwszy znajdować się będzie na wysokości 5900 m n.p.m., drugi – 6500 m n.p.m., a 3 – 7100 m n.p.m. Cała akcja górska odbywać się będzie bez wsparcia przewodników wysokogórskich i dodatkowego tlenu. Zjazd na nartach ze szczytu pokrywać się będzie z linią podejścia. Narciarze chcą zjechać najniżej jak to będzie możliwe czyli najprawdopodobniej w okolice obozu 1, likwidując po drodze wyższe obozy. Powrót do Polski planowany jest na 10 sierpnia.

Nasa Baltoro Glacier K2 Broad Peak Gasherbrum I, II and IV Masherbrum ISS001-343-26 and 27

Postępy wyprawy można śledzić na:
www.facebook.pl/climb2skipl
– www.climb2ski.pl

Olek i Piotrek pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji ich wyprawy, a w szczególności 423 osobom, które wsparły ich projekt poprzez portal PolakPotrafi.pl jak również sponsorom wyprawy. 

 

sponsorzy1

Olek Ostrowski i Piotr Śnigórski
climb2ski.pl