Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Rusza Puchar Świata w boulderingu

Już jutro w Toronto rozpocznie się kolejna edycja Pucharu Świata w boulderingu.
O tym w jakiej formie są zawodnicy ze starego kontynentu mieliśmy okazję przekonać się podczas niedawnych Mistrzostw Europy, w których zwyciężyli Jan Hojer i Juliane Wurm.
ifsc_toronto2015plakat

Jan w tym roku broni tytułu, Juliane Puchar Świata 2014 zakończyła tuż za podium. W ubiegłym roku wśród kobiet tryumfowała Japonka Akiyo Noguchi.

W Toronto zobaczymy trójkę naszych reprezentantów Kasię Ekwińską, Kubę Główkę i Andrzeja Mecherzyńskiego-Wiktora. Wspomnianych wyżej Mistrzostw Europy Polacy niestety nie mogą zaliczyć do udanych. Najwyżej sklasyfikowany był Mechanior, który ukończył zawody na 20 miejscu (w PŚ 2014 zajął 15 miejsce). Wśród zawodników zobaczymy także Adama Ondrę, który w tym roku nie zamierza odpuszczać Pucharu.

Kwalifikacje odbywają się w sobotę, start zmagań mężczyzn zaplanowany jest na godzinę 8 lokalnego czasu (14 czasu Polskiego), kobiety zaczną rywalizację o 16 (22 w Polsce). Niestety nie będzie transmisji z tego etapu zawodów, na żywo będziemy mogli obejrzeć półfinały i finały, rozgrywane w niedzielę. Półfinały rozpoczynają się o godzinie 11 czasu Kanadyjskiego (17 naszego czasu) i potrwają do 13.30 (19.30 w PL).

Finał rozpocznie się o godzinie 17 (23 w Polsce).

W tegorocznym Pucharze Świata boulderowcy będą rywalizowali pięć razy, zwycięzców poznamy 15 sierpnia w Monachium. Kalendarz imprez:

  • 30-31 maja, Toronto (Kanada)
  • 5-6 czerwca, Vail (USA)
  • 20-21 czerwca, Chongqing (Chiny)
  • 26-27 czerwca, Haiyang (Chiny)
  • 14-15 sierpnia, Monachium (Niemcy)

Aby zaostrzyć apetyt zobaczcie jak wyglądały finały Mistrzostw Europy: