Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Ruszyła zbiórka na remont i rozbudowę Izby Pamięci Jerzego Kukuczki

Na portalu polakpotrafi.pl ruszyła zbiórka na remont i rozbudowę Izby Pamięci Jerzego Kukuczki.

IzbaPamieciPP

Celem  projektu jest realne wsparcie Izby Pamięci Jerzego Kukuczki. Uzbierane pieniądze posłużą do przeprowadzenia niezbędnego remontu i rozbudowy Izby. Prośba o wsparcie kierowana jest do wszystkich pamiętających Jerzego Kukuczkę i ceniących dokonania jednego z największych himalaistów świata, do osób kochających góry – wysokie i te troszkę niższe.

Czym jest Izba Pamięci Jerzego Kukuczki?

Izba Pamięci  jest wyjątkowym miejscem, mieszczącym się w niewielkim góralskim domku w Istebnej, w przysiółku Wilcze. Muzeum zostało utworzone przez żonę himalaisty – Cecylię Kukuczkę w 1997 roku.

hp photosmart 720
hp photosmart 720

Dzięki zaangażowaniu i odważnej inicjatywie pani Cecylii w dawnym domu Jerzego powstało miejsce, w którym pasjonaci turystyki górskiej mają szansę poznać himalajską historię zdobywcy Korony Himalajów. Każdy znajdujący się tam eksponat to wyjątkowy i niepowtarzalny ślad pozostawiony przez Kukuczkę. Drobne pamiątki poświadczają  niezwykłą historię, która wydarzyła się ponad 25 lat temu, a także pozwalają na to, aby kolejne pokolenia nie zapomniały o niej. Izba działając w sposób niekomercyjny, ma jedną misję – podtrzymać pamięć, oraz popularyzować dokonania złotej dekady polskiego himalaizmu. Odwiedzających oprowadza po Izbie pani Cecylia Kukuczka.

Remont i rozbudowę izby można wesprzeć na portalu polakpotrafi.pl pod adresem:

polakpotrafi.pl/projekt/izba-kukuczki