Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Sensacja w Poznaniu!

Sezon zimowych zawodów na panelu jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a już możemy powiedzieć, że na żadnej innej ścianie w Polsce nie padną tak zaskakujące rozstrzygnięcia jak na poznańskim BH! Niespodzianka sezonu miała miejsce w Poznaniu!
Porażka prezydenta Grobelnego w wyborach była dużym zaskoczeniem dla części Poznaniaków, jednak to co wydarzyło się na BH jeszcze długo będzie odbijało się echem (i czkawką) w środowisku wspinaczkowym!

Michał „Ueli” Wicherek NIE WYGRAŁ ANTYGrawitacji.

Sam zainteresowany upatruje przyczyn swojej porażki w tym, że obecny sezon postanowił spędzić na nowej dyscyplinie tzw. bigwallbouldering. Widzieliśmy już trailer filmu o nadchodzących dokonaniach Michała, dużo będzie się działo tej zimy. Jednak oddajmy głos samemu zainteresowanemu:

Tę zimę postanowiłem poświęcić na zrealizowanie mojego odwiecznego marzenia, czyli wcieleniu w życie idei bigwallboulderingu. Wypatrzyłem wspaniały boulder na południowej ścianie Lhotse, zamierzam dojść do niego w stylu alpejskim, solo, pokonać go w dwóch wersjach – start ze stania i start z, za przeproszeniem, dupy. Następnie planuję wbiec na szczyt Lhotse i zjechać na sankach, na których będę ciągnął Crasha.

 

 

Cóż trzymamy kciuki, na szczęście organizatorzy wręczyli Michałowi nagrodę pocieszenia:
WP_20141115_028

Nagroda publiczności o wdzięcznej nazwie „Pikujący ptak, rączy żbik” trafiła do innego uczestnika ANTYGrawitacji 2014 zdobył wojownik z dalekich krajów – przybysz z Klasztoru Koshaolin – Paweł!
Niestety nie zachowały się żadne zdjęcia z ceremonii wręczenia nagrody, za to mamy dla Was fotografię statuetki:
WP_20141115_025

Wszystkie inne wyniki zawodów są nieważne, podamy je jak tylko PKW odpowie na nasze pytanie dotyczące możliwości wykorzystania ich serwerów do obliczenia ostatecznej punktacji zawodów.