Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Serai GTX – nowość od AKU dla wspinaczy zimowych

 

AKU, słynny włoski producent obuwia outdoorowego przedstawia innowacyjny model technicznych butów do wspinaczki lodowej oraz skalnej – Serai GTX. Już wiosną pojawi się on w czołowych polskich sklepach outdoorowych. 

Serai GTX jest stricte technicznym, kompatybilnym z rakami automatycznymi butem wysokogórskim, polecanym do wspinaczki skalnej oraz lodowej. Wyściełająca wnętrze podszewka z membraną Gore-Tex® Insulated Comfort gwarantuje pożądany stopień termoizolacji oraz suchość intensywnie pracujących nóg. Serai posiada dodatkową warstwę syntetycznej ociepliny Primaloft®, dzięki czemu stopa jest chroniona nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach.

AKU Serai GTX

Rdzeń cholewki wykonany jest z Kevlaru, dodatkowo chronionego poliuretanowym otokiem Liba Smart. Szkielet zewnętrzny śródpodeszwy składa się z poliuretanu o podwójnej gęstości z usztywnieniem z włókna węglowego. Do tego dochodzi rdzeń aluminiowy i pianka EVA o podwójnej sztywności.

Przyczepność do podłoża oraz kompatybilność z rakami zapewnia podeszwa Vibram® Nepal.

Dużą zaletą modelu Serai GTX jest jego niska waga – jeden but waży zaledwie 840 gramów, co czyni go jednym z najlżejszych produktów tego typu na rynku!

AKU Serai GTX, fot. 2

 

O producencie

AKU –  czołowy włoski producent wysokiej jakości butów wspinaczkowych i turystycznych. Historia firmy to wiele lat doświadczeń czerpanych z prestiżowej tradycji ręcznej produkcji obuwia. Firma znana jest z tego, że jako pierwsza na świecie wprowadziła innowacyjną metodę podklejania membrany Gore-Tex®, tworząc tym samym w pełni wodoodporne obuwie. Mimo czerpania z tradycji i lokalnych inspiracji, AKU stawia na czynny rozwój i dąży do umacniania pozycji na kolejnych rynkach zbytu, również w Polsce. Aktualnie firma posiada 2 duże fabryki we Włoszech i w Rumunii, z których wypuszcza na ogólnoświatowy rynek ponad 200 tys. par butów rocznie.

 

informacja prasowa dystrybutora http://www.ravenoutdoor.com.