Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Sezon zimowy – końcówka

W ramach przygotowań do kręcenia „ósemek be” na hali krakowskiej Korony podczas zgrupowania kadry narodowej Marcin Wszołek czyli „naczelny routesetter kraju” przebywa aktualnie w katalońskiej Siuranie. „Mar” pracuje aktualnie nad odpowiednim wyskalowaniem swoich wspinaczkowych kompetencji i jeszcze w lutym poprowadził dwie „ósemki be”: Bad Boy 8b RP oraz El dominio del gusano 8b RP (w 2. próbie). Kolejny krok w przygotowaniach to wspinaczki bez znajomości po drogach w stopniu 8a. W tym stylu padły: Minimal Techno 8a OS, Cerco Iberico 8a OS, El ploramiques 8a i Chikori 8a OS oraz nieco trudniejsza Toni Kaneloni 8a+ OS.

Żadne z tych przejść nie jest jednak w przypadku krakowianina powodem do większego halo. Jest nim wycieczka w nieco wyższe rejestry skali trudności. W efekcie mamy czwarte polskie przejście linii Pati Noso 8c/c+ RP. Przypomnijmy że w lutym klasyk sektora El Pati w Siuranie zapisał na swoje konto także Kamil Ferenc, a polska historia tej drogi rozpoczęła się w kwietniu 2013 od przejść Łukasza Dudka i Piotra Bunscha.

fot.arch.Marcin WszolekMarcin Wszołek na Pati Noso 8c/c+ RP fot.arch.Marcin Wszolek

Jak wiadomo sezon zimowy kończy się oficjalnie 21 marca i jeśli nic się nie wydarzy w ciągu najbliższych kilku dni to za najpoważniejsze dokonania „skalnego sezonu zimowego” zostaną uznane przejścia Piotra Schaba. Przypomnijmy że młody krakowianin podczas lutowego wypadu do Katalonii poprowadził Pal Norte 8c+/9a RP w Margalef i Directe Cornualles 8c+ RP w Siuranie.