Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Siedmio Milowe Dni Trafokowe: w połowie

Za nami połowa Dni Trafokowych w Trafo Base Camp w Podlesicach. W sobotę 2 maja odbyły się prelekcje: Jacka Trzemżalskiego o Historii Stopni Trudności, ale przede wszystkim Piotra Korczaka – Szalonego o Mallorym Na Evereście w 1924 roku.

szalony TBC
Piotr Korczak – Szalony udowadnia, że Mallory wszedł na Everest w 1924 roku!

W międzyczasie w ramach Warsztatów Eksploratorskich gruntownie została odkrzaczona 20 metrowa Kitowa Skała u podnóża Góry Apteka, na której wkrótce nowe ubezpieczenie zyska kilka nowych linii oraz kilka istniejących wcześniej hitowych dróg, na czele ze znakomitą drogą Darka Kaptura: Dar Darka VI.3+. Na nieodległych Jamniczych i Sowich Skałach w Piasecznie/Skarżycach powstało trochę nowości: Ja Mniczę VI+; Odlot Do Ciepłych Krajów VI-; Powrót Z Kataru VI; Fragile Feeling VI.4; Green Street VI.4+ oraz Feldgrau VI.5 (wyceny wyłącznie orientacyjne).

DSCN8769
Green Street VI.4+; Sowie Skały

Przypominamy, że jeszcze do 10 maja w specjalnym namiocie postawionym obok TBC, trwa Globalna Wyprzedaż Milo. Warto skorzystać, tym bardziej, że na miejscu dostępne są darmowe skałoplany Rzędowej Skały w Karlinie, Skały Przy Zamku w Morsku, Skotnicowej Skały w Przegini/Dolinie Czubrówki i Gołej Skały w Jerzmanowicach/Dolinie Będkowskiej.

1
Kitowa Skała przed…
2
.. i po

Jacek Trzemżalski