Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

SPELEOKONFRONTACJE 2014 – największy w Polsce przegląd działalności grotołazów!

Już za dwa tygodnie, w dniach 21-23 listopada 2014 w Podlesicach (Zajazd Jurajski) odbędzie się kolejna, 19. już edycja największej w Polsce imprezy, skupiającej grotołazów z wszystkich zakątków kraju. W ubiegłym roku zgromadziła ona około 300 osób!

speleokonfrontacje02

„Speleokonfrontacje” to zarówno prelekcje i prezentacje dotyczące taternictwa jaskiniowego, jak i filmy – to przegląd dokonań i działalności polskich grotołazów w kraju i na świecie. Nie brakuje tu obrazów z wypraw eksploracyjnych, sportowych, nurkowych czy kanioningu.

W programie imprezy, oprócz pokazów konkursowych, znajduje się również koncert zespołu „Chałos”, specjalizującego się w pieśniach jaskiniowych, ognisko, zawody we wspinaczce w kaloszach; swoje stoiska będą mieli również producenci i dystrybutorzy odzieży górskiej i sprzętu speleologicznego, a także pisma „Taternik” i „Jaskinie”.  Nie zabraknie również konkursów z nagrodami dla uczestników.

Print

Organizatorem „Speleokonfrontacji” jest Speleoklub Dąbrowa Górnicza, a przeglądowi dokonań polskich grotołazów patronuje Komisja Taternictwa Jaskiniowego Polskiego Związku Alpinizmu. Honorowy patronat nad imprezą objął również prezydent Dąbrowy Górniczej – Zbigniew Podraza. Miasto Dąbrowa Górnicza ufundowało też, podobnie jak w ubiegłym roku, statuetki za jaskiniowy „Wyczyn roku”, „Najlepszą prezentację” czy „Nagrodę publiczności”.

Serdecznie zapraszamy!

Speleoklub Dąbrowa Górnicza/Komisja Taternictwa Jaskiniowego PZA