Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Spotkanie z Tomkiem Mackiewiczem w Krakowie

14 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Kolosowych spotkań w Dworku” – . Tym razem gość, którego nie trzeba przedstawiać: Tomek „Czapa” Mackiewicz. Jeśli chcecie dokładnie poznać, jak przebiegała tegoroczna zimowa wyprawa na Nanga Parbat, i dowiedzieć się, co dalej z „Nanga Dream” – zapraszamy!

goscie- tomek-mackiewicz

Tomek Mackiewicz (rocznik 1975) zaczynał od wspinaczki sportowej i boulderingu. W 2008 roku, wraz z Markiem Klonowskim, strawersował najwyższy szczyt Kanady, Mount Logan, w trakcie trwającego czterdzieści dni brawurowego marszu przez największe lodowce Alaski i Jukonu (Kolos w kategorii „Wyczyn roku”). W 2009 roku wszedł samotnie na Chan Tengri. Począwszy od 2011 roku czterokrotnie atakował zimą Nanga Parbat, podczas organizowanych wspólnie z Klonowskim, całkowicie samodzielnych i pozbawionych instytucjonalnego wsparcia ekspedycji „Nanga Dream”. W roku 2013 udało mu się dotrzeć do wysokości aż 7400 m (wyżej od niego zimą na Nanga Parbat byli tylko Krzysztof Pankiewicz i Zbigniew Trzmiel podczas wyprawy kierowanej przez Andrzeja Zawadę zimą 1996/97).

A jak potoczyła się ostatnia, zakończona w marcu 2014 roku, próba wejścia na jeden z dwóch niezdobytych zimą ośmiotysięczników?

Tomek opowie o tym w Dworku już 14 czerwca.


Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Kraków, ul. Papiernicza 2
sobota, 14 czerwca, godz. 17.00
Wstęp wolny