Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Stałe ekspresy w Mamutowej

W związku z powtarzającymi się cyklicznie kradzieżami społecznie wieszanych ekspresów w Jaskini Mamutowej, KWSk PZA postanowiło o zakupie oraz instalacji stałych ekspresów, które mamy nadzieję będą odporne na wszelkie próby kradzieży.

mamutowakwsk00007

 

Proceder kradzieży odbywał się na zasadzie przepalania taśm co w niektórych przypadkach groziło poważnym wypadkiem, albowiem często zdarzało się że złodzieje zostawiali na wpół przepalone taśmy z wiszącymi w nich karabinkami! Nie trudno sobie wyobrazić co mogło się stać!

 

Obecnie w Mamutowej zostały zainstalowane łańcuchy ze stali nierdzewnej A4 8mm, połączone z ringiem zaklejonym na stałe mailonem, oraz karabinki z poprzeczką, również zaklejoną na stałe. Mamy nadzieję że oprą się one dalszym próbą kradzieży. Obecnie ekspresy wiszą na przebiegu dróg Mechanika Pręta Cienkiego oraz Fumar Periudica.W najbliższym czasie zostaną powieszone również na innych drogach.

mamutowakwsk00008

 

Zakup materiału został sfinansowany ze środków KWSk PZA przy dużym wsparciu firmy FIXE, której serdecznie dziękujemy! W akcji wieszania wzięli udział Jacek Matuszek, Łukasz Dudek oraz Łukasz Dębowski. W ostatnią niedzielę ściągnąłem również na zimę stałe ekspresy z Pochylca, pomogli mi Robert ,,Lama” Pallus oraz Kamil Żmija, którym serdecznie dziękuję! Ekspresy na Pochylca wrócą w kwietniu 2015.

Łukasz Dębowski