Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Stało się! Dawn Wall powtórzone w imponującym stylu!

Po tym jak Adam Ondra przeszedł najtrudniejsze wyciągi Dawn Wall chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że udało się! Wczoraj Adam Ondra powtórzył Dawn Wall.

ondradawnwallkoniec

Styl w jakim to zrobił jest naprawdę imponujący. Wszystkie wyciągi poprowadzone przez Adama, który potrzebował na to zaledwie 8 dni (w tym 2 dni restowe), dodatkowo była to jego pierwsza wizyta w Yosemitach! W ciągu niespełna miesiąca Adam był w stanie zaadaptować się do specyfiki wspinania w Yosemitach i stać się (po raz kolejny zresztą) częścią historii.

ondradawnwall5

Kevin Jorgeson w mailu do redakcji Rock And Ice napisał:
Wymiatacz! Dla mnie i Tommiego pytaniem było, czy to w ogóle możliwe. Zostawiliśmy sporo miejsca na poprawę stylu i Adam zrobił to! Imponujące w jaki sposób zaadaptował się do wyjątkowego stylu Dawn Wall i jak szybko udało mu się rozpracować wszystkie sekwencje tak szybko.

 

Warto też odnotować, że Ondra przez cały pozostawał bardzo skromny, na każdym kroku podkreślając wizjonerstwo Caldwella i Jorgesona.
Ciekawe jakie kolejne cele wybierze Adam Ondra. Czy pokonanie Dawn Wall oznacza, że oczy młodego Czecha zwrócą się na stałe w stronę wielkich ścian?